Обговорення питання започаткування освітньо-наукової програми «галузеве машинобудування» третього рівня вищої освіти «доктор філософії» з провідними фахівцями ТОВ «КАРАТ»

У фокусі діяльності кафедри машин та апаратів постійно знаходяться важливі питання впровадження інноваційних технологій в наукових дослідженнях, енергозберігаючих технологій та обладнання на підприємствах легкої промисловості і сфери побуту, питання розвитку і застосування надсучасних швейних і трикотажних машин, електротехнічного обладнання, приводів і автоматизованих систем керування мехатронними системами.

Кафедра машин і апаратів тісно співпрацює з підприємствами ТОВ «Карат», ТОВ «Швеймаш», ТОВ «СПАРК – швейне обладнання», ТОВ «ЛІТМА», ПМП «Вітнел», ПП «Кредо», ПП «КМ–Поділля», ПрАТ «Хмельницьклегпром», ПрАТ Хмільницька швейна фабрика «Лілея», ПрАТ «Калина», ПрАТ Виробничо-комерційна фірма «Леся» та інші.

Минулого тижня викладачі кафедри познайомились із виробництвом ТОВ «Карат», яким керує директор Ружицький Олександр Леонідович. Виробнича компанія «Карат» – один із лідерів України і Європи з виробництва килимів та килимових виробів. Окрім них, підприємство виготовляє поліпропіленові нитки BCF Heat-Set та BCF Friese (кручені і хвилясті нитки), барвники для текстильної та полімерної продукції, картонні гільзи.

Виробничий комплекс з виготовлення поліпропіленових ниток BCF, що дозволяє виробляти пряжу триколор власного виробництва

Ткацькі автоматизовані комплекси для виробництва килимових виробів

Виробництво поліпропіленових хвилястих ниток

У виробничому цеху

Високоякісна продукція виробляється на сучасному ткацькому устаткуванні останніх версій від світових лідерів, таких як Schönherr (Alpha – 400), Van De Wiele (RCi02). Компанія збільшує потужність автоматизованої лінії з виробництва і кручення поліпропіленової нитки, використовуючи сучасні екструзійні ткацькі лінії компанії SML, крутильні машини Saurer Volkmann для виробництва калібрування нитки.

Обговорення виробничих проблем

Під час робочої зустрічі провідних науковців кафедри машин та апаратів Хмельницького національного університету з провідними спеціалістами ТОВ «Карат» були обговорені питання подальшої співпраці між установами, шляхи вдосконалення освітньо-професійних програм за спеціалізацією «Обладнання легкої промисловості та побутового обслуговування» для підготовки бакалаврів, магістрів і аспірантів, питання проходження практик студентами та стажування викладачів на підприємстві.

Випускником кафедри машин і апаратів, що працює на даному підприємстві та займається впровадженням інноваційного устаткування та прогресивних технологій, Русланом Федашем було внесено пропозицію про започаткування на кафедрі машин і апаратів підготовки фахівців за освітньо-науковим рівнем «Доктор філософії» за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування». Необхідність і нагальність таких кроків обґрунтовувалась стрімким розвитком інноваційних технологій в галузевому машинобудуванні, постійною потребою виробництва і управління виробництвом у висококваліфікованих фахівцях, які мають навички професійно-наукової діяльності.

Після робочої зустрічі з провідними фахівцями підприємства для викладачів кафедри машин і апаратів було організовано екскурсію виробничими цехами підприємства.

Спілкування на дільниці вихідної сировини для виготовлення килимів

Під час екскурсії викладачі кафедри машин і апаратів ознайомились із сучасним устаткуванням та новітніми технологіями виробництва килимових виробів.

Демонстрація екструзійної ткацької лінії SML

Олександр Тимощук, доцент кафедри машин
і апаратів, відповідальний за зв’язки з підприємствами

27.11.2015