Насильство над цивільним населенням. Хмельницька область. Документи органів держбезпеки. 1941-1944

 «Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження» (Резолюція № 60/7 Генеральної асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року).

За інформацією Інституту національної пам’яті, у роки Другої світової війни жертвами нацистської політики, спрямованої на винищення народів та груп, які нацисти вважали неповноцінними, стали 6 мільйонів євреїв. З них 1,5 мільйона були з території сучасної України.

Наукова бібліотека пропонує до ознайомлення збірник «Насильство над цивільним населенням. Хмельницька область. Документи органів держбезпеки. 1941-1944», який подарував книгозбірні один із авторів видання –старший викладач Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка, кандидат історичних наук Андрій Хоптяр.

«Чи буде в сучасних умовах корисним для науковців та громадськості чергове видання з проблематики насильства нацистів та їхніх союзників над мирним населенням? Зрозуміло, що з позицій сьогодення не можна дискутувати про схожість російсько-української війни, що розпочалася 2014 p., з Другою світовою. Тоді були інші масштаби, нацисти здійснили Голокост. Але, без сумніву, є певні історичні паралелі, які бачать історики, та мають про це інформувати громадськість…Воєнні злочини, злочини проти людяності є прикметою сучасного насильства армії РФ над цивільними українцями», – йдеться у передмові до видання.

Серед авторів-упорядників збірника:

Валерій Васильєв – провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук;

Олена Лисенко – молодша наукова співробітниця Інституту історії України НАН України;

Світлана Маркова – директорка Інституту дослідження Голодомору Національного музею Голодомору-геноциду, докторка історичних наук;

Роман Подкур – старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України;

Юрій Хоптяр – доцент Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка, кандидат історичних наук.

Переглянути видання:

Також пропонуємо ознайомитися з іншими збірниками документів Інституту історії України НАН України, електронні версії яких представлено в БД «Електронна бібліотека»:

Scientific Library
of Khmelnytskyi National University