З 1 по 3 листопада 2024 року у м. Києві відбувся міжнародний Global Greenchem Hackathon в рамках ХІII Фестивалю інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2024», який реалізується проєктом Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку «Глобальна програма інновацій та мереж у зеленій хімії» (#GreenChem) за фінансової підтримки Глобального екологічного фонду.
Global Greenchem Hackathon – це можливості для інноваторів запропонувати сучасні рішення для актуальних проблем у хімічній промисловості; співпрацювати з експертами галузі; виграти цінні призи; стати учасником акселераційної програми для розвитку свого проєкту. На початку хакатону привітали учасників Онієка Обіоча, директор програми акселератора GreenChem, Центр зеленої хімії та зеленої інженерії Єльського університету (США); Андрій Ворфоломеєв, директор Центру ресурсоефективного та чистого виробництва; Ігор Пієр, співзасновник Sikorsky Challenge Ukraine.
Індустріальними партнерами Global Greenchem Hackathon стали такі лідери галузі, як Dow та Delamark Жити еко – жити чисто, які представили кейси для креативних рішень. Наприклад, одним із завдань хакатону було запропонувати новий безпечний продукт чи матеріал, для створення якого будуть використовуватися побічні продукти інших виробництв.
Майже 50 учасників з України зібрались, щоб знайти і представити кращі інноваційні проєкти з зеленої хімії.Від Хмельницького національного університету в Global Greenchem Hackathon брала участь команда факультету технологій і дизайну у складі студентів кафедри хімії та хімічної інженерії: Зоряни Черешні, група ХТІ-24м-1, Іванни Підганюк, група ХТІ-22-1, Валентина Костенка, група ХТІ-23-1; студентки кафедри індустрії моди Вікторії Войтишеної, група ІМЛП-22-1. Підготовку команди здійснювали завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії професор Ольга Параска та доцент кафедри Тетяна Іванішена.
Протягом хакатону команда інноваторів з ХНУ KHNUGreen працювала над пошуком рішення з використанням принципів зеленої хімії. Це були насичені дні вирішення індустріальних кейсів, інтелектуальних змагань, презентації рішень. У результаті команда KHNUGreen представила інноваційне рішення кейсу використання соєвого шроту у технологічних процесах виготовлення косметичних засобів та виборола почесне 3 місце і грошову винагороду 500 доларів США.
Вітаємо інноваторів ХНУ з перемогою та пишаємося досягненнями студентів факультету технологій і дизайну. Адже участь у міжнародному Global Greenchem Hackathon – це чудова нагода не тільки проявити себе, але й вплинути на розвиток хімічної промисловості.
Дякуємо організаторам за мотивацію молоді до проведення досліджень в галузі хімії та хімічної інженерії і впровадження принципів зеленої хімії та сталого розвитку в Україні.
Більше інформації: https://event.sikorskychallenge.com/global-greenchem-hackathon/
Department of Chemistry and Chemical Engineering