У 2024 році вийшов у світ ґрунтовний навчальний посібник «Психологія сім’ї» за авторством відомої в Україні дослідниці сімейно-шлюбних стосунків, практикуючого сімейного психолога, науковця та викладача Федоренко Раїси Петрівни. Автор підручника є доценткою кафедри практичної та клінічної психології Волинського національного університету імені Лесі Українки, керівником Центру сімейної психології «Щаслива сім’я». Варто зазначити, що навчальний посібник розкриває не тільки теоретичні засади психології сім’ї, а й містить широкий набір психодіагностичних методик для глибокого й різнобічного психологічного дослідження сім’ї та партнерських стосунків. Серед переліку відомих психологічних методик сімейної діагностики у п.п. 8.16-8.17. подано наукові здобутки наших колег: методику «Діагностика сімейних ролей подружжя» (Д. Є. Карпова, Є. М. Потапчук) та методику «Діагностика шлюбного потенціалу особистості (ДШПО) (Є. М. Потапчук). Вибір і друк цих методик серед відомих і визнаних вітчизняних та зарубіжних авторських розробок є черговим визнанням результатів наукової діяльності викладачів кафедри психології та педагогіки факультету здоров’я, психології, фізичної культури та спорту Хмельницького національного університету.
Приємно усвідомлювати, що з кожним роком наукова школа «Психологічні засади підготовки молоді до сімейного життя», яку очолює заслужений працівник освіти України, доктор психологічних наук, професор Євген Потапчук, отримує все більше якісних наукових результатів. Вони допомагають не тільки вирішувати нагальні соціально-психологічні проблем, а й максимально сприяють розвитку творчого потенціалу викладачів і здобувачів вищої освіти Хмельницького національного університету.
Варто зазначити, що викладачами кафедри психології та педагогіки розроблено вже цілу низку авторських методик, які використовуються при викладанні різних дисциплін, зокрема таких як «Робота психолога з сім’єю», Кризове сімейне консультування», «Теорія та практика сімейного консультування» та ін. Така робота допомагає формувати у здобувачів вищої освіти (спеціальності 053 «Психологія») відповідну систему знань і сприяє якісній підготовці фахівців, здатних розв’язувати складні задачі у процесі навчання та професійної діяльності.
Чергове визнання наукових здобутків наших колег мотивує кафедру психології та педагогіки посилювати творчу енергію у різних напрямах наукових пошуків та досягати нових кількісних та якісних результатів.
Department of Psychology and Pedagogy