Участь проректора з НПР Катерини Скиби у Міжнародній літній школі «Internationalization and Internationalization at Home through virtual Exchange» в університеті імені Адама Міцкевича у Познані

Протягом 5–12 червня 2024 року проректор з НПР Катерина Скиба брала участь у Міжнародній літній школі «Internationalization and Internationalization at Home through virtual Exchange: Creating a Motivating Environment for Collaborative Online International Learning (COIL)» в Університеті імені Адама Міцкевича (Познань, Польща), організованій для представників ЗВО, що відповідають за розвиток міжнародної діяльності у сферах освіти та науки. Програма школи була насиченою та різноплановою, адже розвитку лідерського потенціалу учасників школи сприяли зустрічі з працівниками, відповідальними за міжнародну та проєктну діяльність, менеджментом і представниками наукового сектору університету.

Учасники літньої школи здійснили робочі візити на факультети АМУ: географічних і геологічних наук, фізики і факультет математики та інформатики, політології. Варто відзначити високий технологічний рівень оснащеності обладнанням навчальних лабораторій, за допомогою якого можна проводити складні наукові та навчальні експерименти.

Наступним етапом літньої школи стало ознайомлення із специфікою роботи деканатів, матеріально-технічною базою та організацією освітнього процесу в університеті. Окремі візити були присвячені вивченню роботи факультетських бібліотек і читальних залів, музеїв, спортивної та дозвіллєвої інфраструктури університету.

Університет імені Адама Міцкевича в Познані є не лише надійним партнером Хмельницького національного університету, але й засвідчує свою глибоку солідарність з Україною. Так, на базі Welcome Center АМУ проводяться заходи, спрямовані на допомогу іноземним студентам, зокрема, і з України, з метою покращення їх комунікації та адаптації. У межах програми літньої школи учасники долучились до одного з таких заходів – Ukrainian Networking Event. Програма заходу передбачала участь у нетворкінг-сесії, командоутворюючих іграх і дегустації смаколиків.

Загалом програма літньої школи передбачала не лише освітньо-науковий компонент: учасники отримали можливість відвідати місця історичної пам’яті та цікаві екскурсії, які провели здобувачі вищої освіти Університету імені Адама Міцкевича в межах проходження ними навчальної практики. Після підведення підсумків стажування учасники отримали міжнародні сертифікати, а участь у літній школі стала важливим елементом набуття цінного досвіду, знайомства з сучасними можливостями науки, технологій та організації освітнього процесу, розвитку мережі контактів. Щира подяка проректору з міжнародного співробітництва Рафалу Вітковському, координатору з міжнародного співробітництва Костянтину Мазуру, директору Міждисциплінарних Індивідуальних Студій Рафалу Димчику за організацію літньої школи, розширення можливостей міжнародної співпраці та позитивний міжнародний досвід!

Information from the International Relations Department