Міжнародна співпраця науково-педагогічних працівників сприяє як індивідуальному, так і колективному розвитку в галузі освіти та науки. В рамках договору про співпрацю між Хмельницьким національним університетом (ХНУ) та Технічним університетом Лібереця (ТУЛ) з 20.05.2024 по 24.05.2024 року професор кафедри хімії та хімічної інженерії Ольга Параска та асистент кафедри Віта Негоруй здійснювали академічну мобільність за міжнародною програмою «Erasmus+».
Під час перебування в Технічному університеті Лібереця професора Ольги Параски та асистента Віти Негоруй відбулися зустрічі з керівництвом ректорату університету, під час яких обговорили перспективи подальшої співпраці між навчальними закладами. Крім того, відвідали сенат факультету машинобудування, де ознайомилися з його роботою та обговорили можливості академічного обміну та спільних наукових досліджень.
У рамках академічної мобільності, професор кафедри хімії та хімічної інженерії Ольга Параска та асистент Віта Негоруй презентували лекції для бакалаврів та магістрів Технічного університету Лібереця, поділившись своїми знаннями та досвідом у галузі сучасних хімічних технологій та інженерії. Лекції викликали великий інтерес серед студентів, що сприяло активному обговоренню та обміну ідеями.
Крім того, науково-педагогічні працівники кафедри хімії та хімічної інженерії ХНУ ознайомилися з методиками проведення досліджень властивостей сучасних речовин та матеріалів в науково-дослідних лабораторіях ТУЛ. Зокрема, Віта Негоруй провела дослідження вологообмінних характеристик текстильних матеріалів для своєї дисертаційної роботи.
Під час академічної мобільності в ТУЛ професор Ольга Параска та асистент Віта Негоруй дізналися сучасні підходи до навчання та методики викладання, які будуть використовуватися в навчальному процесі кафедри хімії та хімічної інженерії, що сприятиме підвищенню якості освіти ХНУ. Слід зазначити, що для здобувачів освіти спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія відкрито доступ до різноманітних навчальних ресурсів, а також можливість навчатися за програмами обміну «Erasmus+» та брати участь у міжнародних проектах.
Цей візит став важливим кроком у розвитку інтернаціоналізації та зміцненні міжнародних зв’язків кафедри хімії та хімічної інженерії, що сприятиме подальшому розвитку співпраці в освітніх та наукових проєктах.
Department of Chemistry and Chemical Engineering