6 листопада 2020 року кафедрою економічної теорії факультету економіки та управління Хмельницького національного університету проведено V Міжнародну науково-практичну конференцію «Інструменти регулювання національної економіки та національної безпеки в умовах сучасних глобальних викликів» .
У зв’язку з карантинними заходами проведення конференції відбулося у дистанційному форматі на платформі Zoom.
В процесі роботи конференції були розглянуті проблеми розвитку національної економіки та засад забезпечення національної безпеки, інформаційної безпеки та цифрової економіки; визначення ролі фінансових інститутів в стабілізації кризових явищ в національній економіці та місця інтелектуального капіталу в становленні інноваційно-інвестиційних систем; акцентована увага на викликах і загрозах, що виникають у сфері національної безпеки за умов нестабільного середовища; обумовлено шляхи євроінтеграційного розвитку національної економіки
У роботі конференції прийняли участь понад 200 науковців, освітян провідних закладів вищої освіти України та зарубіжних країн (Грузії, Єгипту, Індії, Польщі, Білорусі та Російської Федерації), представників реального вітчизняного та зарубіжного бізнесу.
У роботі конференції прийняли участь понад 200 науковців, освітян провідних закладів вищої освіти України та зарубіжних країн (Грузії, Єгипту, Індії, Польщі, Білорусі та Російської Федерації), представників реального вітчизняного та зарубіжного бізнесу.
Завідувачка кафедри економічної теорії Хмельницького національного університету, к.е.н., доцент Любохинець Л.С. розповіла про історію розвитку та добру традицію проведення міжнародної науково-практичної конференції
Особливе зацікавлення та бурхливе обговорення викликала доповідь д.е.н., професора кафедри економіки підприємства Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Грішнової О.А. : «Зміни у світі праці під впливом сучасних потрясінь».
Змістовними були доповіді д.е.н., професорів українського державного університету залізничного транспорту, м. Харків Позднякової Л.О. та Дейнеки О.Г. щодо особливостей роботи залізничного транспорту в умовах короновірусної пандемі.ї
Особливу увагу привернули доповіді науковців з Індії та Єгипту:
Yadav Devi Prasad Behera – добувач наукового ступеня доктора філософії, Університет Самбалпур, Індія
Dr. Saroj Kumar Sahoo – експерт з аналізу даних, професор кафедри ділового адміністрування, Університет Самбалпур, Індія
Elsayed Ahmed Elnashar – професор, декан, завідувач кафедри Університету Кафрельшейха, Єгипет
Зацікавлення учасників конференції викликали доповіді представників реального вітчизняного та зарубіжного секторів економіки: генерального директора ТДВ «Городоцьке» Битого А.В. , директора з логістики датської логістичної компанії ALPI Thomas Ræstad, комерційного директора ТОВ «Гілея» Ядухи С.Й.
Тенденцій розвитку туристичної індустрії, детермінанти розвитку міжнародного туризму, туристичні тренди були представлені в доповідях здобувача інституту географії і туризму Університету Казимира Великого, м. Бидгощ, Польща Стахів Софії.
До участі у конференції долучилось науковці усіх кафедр факультету економіки та управління Хмельницького національного університету.
Конференція зібрала широке коло науковців, що дало можливість на професійному рівні обговорити проблеми розвитку національної економіки, спілкуватися та обмінюватися досвідом, новими ідеями і думками щодо забезпечення національної безпеки за умов сьогоднішнього нестабільного середовища.
Колектив кафедри економічної теорії висловлює подяку усім учасникам конференції за представлені цікаві змістовні доповіді.
Наталія Танасієнко к.е.н., доцент,
відповідальна за наукову роботу кафедри економічної теорії
of Khmelnytskyi National University
18.11.2020