Урочиста церемонія відкриття регіональних курсів професійного навчання військовослужбовців Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації Хмельницького національного університету за програмою НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців

В рамках програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців 04 лютого 2020 року в залі засідань Новогуйвинської селищної ради, відбулися Установчі збори, присвячені початку навчання 30 слухачів регіонального курсу професійного навчання військовослужбовців за напрямами підготовки «Дизайн» в с. Озерне, Житомирського району. На урочистій церемонії були присутні: менеджер програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців, консультант Управління з питань політичних відносин і політики безпеки Крістофер Штаудт, виконавчий керівник програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців Олександра Огороднікова, голова Житомирської районної державної адміністрації Оханський Юрій Миколайович, заст.голови Житомирської районної ради Стах Василь Миколайович, голова Новогуйвинської селищної ради Гончаренко Зоя Григорівна, заступник Начальника Озерненського гарнізону з мо¬раль¬но-пси¬хо¬ло¬гіч¬но¬го за¬без¬пе¬чен¬ня підполковник Качура Андрій Михайлович, перший проректор, проректор з науково-педагогічної роботи Хмельницького національного університету, директор Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації Войнаренко Михайло Петрович.

З 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації Програми соціальної адаптації та перепідготовки колишніх професійних військовослужбовців, та таких, які невдовзі залишать лави військових та прагнуть підвищити свої шанси на працевлаштування у цивільній сфері.

Мета Програми – підтримка України у питаннях соціальної адаптації кадрових військовослужбовців.

На сьогоднішній день Програма надає можливість пройти підготовку за різноманітними напрямками, що викладаються на базі досвідчених українських навчальних закладів та тренінгових інституцій.

У рамках Програми НАТО навчання можуть пройти професійні військовослужбовці, заплановані до звільнення з лав військових протягом року від дати початку курсу та професійні військовослужбовці, що залишили лави військових протягом 3 років до початку курсу.

З 2015 року, як відповідь на кризову ситуацію на Сході України, Програма НАТО з соціальної адаптації військовослужбовців розширила критерії прийняття, включивши професійних військовослужбовців, що вийшли з лав Збройних Сил протягом останніх 10 років від дати початку курсу, стали учасниками АТО/ООС та заплановані до звільнення протягом року від дати початку курсу.

Цивільний бюджет, який був затверджений на 2019 рік, дозволив здійснити перепідготовку близько 900 бенефіціарів.

На даний момент вже близько 10 000 колишніх військовослужбовців пройшли навчання за Програмою НАТО з перепідготовки.

Відповідно до мети програми, діяльність Хмельницького центру перепідготовки та соціальної адаптації включає перенавчання на цивільні спеціальності осіб, звільнених з лав Збройних Сил України та надання допомоги у їх профорієнтації та пошуках роботи.

На сьогоднішній день військовослужбовці мають можливість з допомогою Хмельницького центра перепідготовки та соціальної адаптації, пройти підготовку за наступними спеціальностями:

– «Менеджмент»;

– «Облік і оподаткування»;

– «Дизайн»,

– «Телекомунікації та радіотехніка»;

– «Комп’ютерна інженерія»,

В 2006-2013 рр. за умов фінансування Трастовим фондом НАТО «Партнерство заради миру» – Хмельницький центр перепідготовки та соціальної адаптації» перепідготовку на 500-годинних курсах пройшли 2129 осіб, а 1139 осіб успішно працевлаштовані за допомогою центру.

В 2007-2019 рр. Хмельницький центр за програмою НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців організував перепідготовку та допомогу в працевлаштуванні 1023 особам на 350-годинних курсах та 30 особам на 100-годинних курсах.

06.02.2020