У відповідності до наказу Міністерства освіти і науки України від 28.11.2018 р. № 2185-л у Хмельницькому національному університеті з 05 по 07 грудня відбулась акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика» підготовки здобувачів спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) другого (магістерського) рівня вищої освіти по кафедрі ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ І ДЕКОРАТИВНОГО МИСТЕЦТВА.
Експертну комісію затверджено у складі:
Голова комісії: Кільдеров Дмитро Едуардович – декан інженерно-педагогічного факультету Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, кандидат педагогічних наук, професор; Член комісії: Курач Микола Станіславович – завідувач кафедри теорії і методики трудового навчання та технологій Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка, доктор педагогічних наук, доцент.
Відбулася зустріч експертів з проректором з науково-педагогічної роботи Матюхом Сергієм Анатолійовичем, проведено наради з деканом гуманітарно-педагогічного факультету та його заступниками, співбесіди з працівниками та студентами кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету. У ході експертизи розглянуто комплекс документів щодо відповідності Ліцензійним умовам провадження освітньої діяльності по підготовці фахівців за освітньо-професійною програмою «Середня освіта. Трудове навчання та технології, інформатика» спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) другого (магістерського) рівня вищої освіти. У процесі аналізу перевірено фактичний стан навчальних приміщень, спеціалізованих кабінетів, лабораторій; проаналізовано стан навчально- методичного забезпечення навчального процесу, організації навчальної, методичної, виховної та профорієнтаційної роботи; розглянуто інформацію та підтверджуючі документи кадрового забезпечення; вибірково перевірені документи університету й випускової кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва, які підтверджують загальні відомості про діяльність університету.
Комісія проаналізувала якість підготовки фахівців за результатами проведення зі студентами комплексних контрольних робіт, перевірки курсових робіт, звітів по проходженню педагогічних практик, змісту підсумкової атестації.
Висновки акредитаційної експертизи зроблено з позицій відповідності показників закладу вищої освіти критеріям та вимогам Ліцензійних та Акредитаційних умов підготовки фахівців за освітньо-професійною програмою, що акредитується.
Храпач Дмитро