12-13 травня 2017 р. у Хмельницькому національному університеті відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Міжнародні відносини країн Центрально-східної Європи в умовах бігравітаційних процесів», організована кафедрою міжнародної інформації та країнознавства.
Співорганізатори конференції: Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Львівський національний університет імені Івана Франка; Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка; Національна академія статистики, обліку та аудиту (м. Київ); Мічиганський університет (м. Енн-Арбор, США); Каліфорнійський університет (м. Берклі, США); Університет Казимира Великого (м. Бидгощ, Польща); Національна Академія наук Азербайджану, (м. Баку, Азербайджан); Всеукраїнська асоціація економістів-міжнародників (м. Київ); Інститут української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України та його Подільський осередок (м. Київ, Хмельницький); Громадська організація Подільське товариство Українсько-Польської дружби (м. Хмельницький); ГО «Молодь за глобальний прогрес» (м. Хмельницький); ГО «Україна – рідний край» (м. Хмельницький)
Під час пленарного та секційного засідань (12 травня) обговорювались проблеми з таких напрямків:
1. Міжнародні відносини в умовах сучасних процесів глобалізації та політичної нестабільності.
2. Україна в контексті протистояння та співробітництва держав Центрально-Східної Європи: минуле та сучасність.
3. Україна та українське питання в світовій геополітиці та геоекономіці ХХ-ХХІ cт.
4. Проблеми та завдання зовнішньої та внутрішньої політики України в умовах загроз та викликів сьогодення.
5. Етнокультурні чинники формування бігравітаційного середовища в країнах Центрально-Східної Європи.
6. Інформаційно-аналітична складова у системі міжнародних відносин.
7. Тенденції політичних трансформацій в країнах Центрально-Східної Європи в умовах бігравітаційних процесів.
8. Сучасні закономірності та проблеми розвитку світового господарства та міжнародних економічних відносин.
9. Економічна природа диверсифікації міжнародних відносин за умов глобалізації світового господарства.
10. Туризм як перспективна галузь сучасної глобалізованої економіки та засіб репрезентації національно-культурної самобутності.
11. Туризм як важлива форма регіонального соціально-економічного розвитку.
Також було проведено майстер-клас керівника ансамблю народного танцю «Юність Поділля», доцента кафедри міжнародної інформації та країнознавства Цимбалістого В. Ф. «Роль українського фольклору у зближенні культур народів світу», який презентував як саме український фольклор налагоджує міжнародні відносини з іншими країнами.
13 травня відбулось виїзне засідання конференції, а також презентація туристичного продукту «Намисто Надслуччя» студентської туристичної агенції ХНУ «Подільські мандри». Нитка екскурсійного маршруту пролягала через Старокостянтинів, Самчики та Меджибіж. Під час екскурсії учасники конференції дізнались, як співіснували на цих територіях представники різних народів (поляки, євреї, вірмени, татари та українці), а також потрапили на всеукраїнський фестиваль «Ніч музеїв», який відбувається щорічно у Державному історико-культурному заповіднику «Меджибіж». Гості заходу мали змогу взяти участь у презентаціях та виставках, майстер-класах з експериментальної археології та гончарства, побувати на етно-ярмарку та виставці сувенірів.
Програма конференції була дуже насиченою та різноплановою. Учасники дізнались чимало нового та цікавого, а також відпочили та познайомилися з архітектурною та історичною спадщиною Поділля.