Досвід підвищення кваліфікації в європейських вузах викладачів кафедри практичної психології та педагогіки

В народі кажуть, що не існує меж до самовдосконалення, і викладачі кафедри практичної психології та педагогіки є гарним прикладом цього. Адже за минулий навчальний рік вони активно працювали над власним професійним розвитком та удосконаленням, пройшовши стажування у відомих європейських ВНЗ. Першими «ластівками», які взяли участь в Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні наукові дослідження та розробки: теоретична цінність та практичні результати», що відбулась в березні 2016 року у Братиславі (Словакія) стали кандидати психологічних наук, доценти кафедри практичної психології та педагогіки Кулєшова О.В. та Сиско Н.М. В рамках конференції вони також пройшли стажування з інноваційних методів та підходів в освіті в Академічному товаристві Міхала Балудянського: прослухали лекцію Міхала Вархоли «Інноваційні підходи та методи в європейській освіті», вивчали європейський досвід з удосконалення освітнього процесу.

Проте доценти кафедри Кулєшова О.В. та Сиско Н.М. вирішили не зупинятися на досягнутому і в квітні 2016 року пройшли стажування в Празькому інституті підвищення кваліфікації м. Прага (Чеська республіка). Відповідно до програми стажування вони мали змогу познайомитися з особливостями публікаційної та проектної діяльності в країнах Євросоюзу.

Далі естафету з проходження стажування в закордонних вузах перейняли й інші викладачі кафедри практичної психології та педагогіки. Так, відповідно з офіційним запрошенням TEMPUS 4 кандидат психологічних наук, доцент кафедри Попелюшко Р.П. в червні 2016 року пройшов стажування у Stiftung Universität Hildesheim м. Хіндельсхайм (Німеччина), під час якого ознайомився з впровадженням інклюзивних методів та технологій у школах Didrik-Pining та St. Ansgar, взяв активну участь у конференції «Різноманіття» Інституту Педагогіки та презентував власне наукове дослідження на засіданні аспірантів, які проходили стажування.

Наступним кроком у підвищенні кваліфікації та професійної майстерності викладачів кафедри практичної психології та педагогіки стало стажування професора кафедри Комар Т.В. та доцентів кафедри Василенко О.М. і Бернадської Л.В. у Празькому інституті підвищення кваліфікації, м. Прага (Чеська республіка) в липні 2016 року. Викладачі взяли активну участь у програмі підвищення кваліфікації «Публікаційна та проектна діяльність в країнах Євросоюзу: від теорії до практики», познайомилися з особливостями публікацій наукових статтей в європейських журналах, наукометричних базах Scopus та Web of Science, управління міжнародними проектами у вищих навчальних закладах.

В серпні 2016 р. кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології та педагогіки Ханецька Н.В. взяла участь в міжнародному семінарі для тренерів Позитивної психотерапії (ITS), який проходив у Вісбаденській академії психотерапії (WIAP). Під час проходження семінару доцент Ханецька Н.В. мала змогу познайомитися з емпіричними даними ефективності психодинамичної психотерапії (professor Falk Leichsenring), спробувати на собі ефективні техніки усвідомленості (Mindfulness) (Sara Schneider), пофілософствувати про наративну етику та застосування притч з prof. Karen Joisten.

Сподіваємось, що набутий досвід у європейський вищих навчальних закладах неодмінно буде використано викладачами кафедри практичної психології та педагогіки в їхній професійній діяльності та принесе користь не тільки власному зростанню та саморозвитку, але й розвитку і професійній підготовці їхніх студентів-практичних психологів!!!

Доцент кафедри практичної психології та педагогіки,
кандидат педагогічних наук
Василенко О.М.