До Дня знань у ХНУ відкрили навчально-технічний центр

В рамках святкування Дня знань у Хмельницькому національному університеті відкрили Навчально-технічний центр при кафедрі технології машинобудування факультету інженерної механіки. Це перший центр у західному регіоні України (перші три успішно функціонують у Києві, Дніпропетровську та Харкові).

Відкриття центру у ХНУ – це результат плідної співпраці дочірнього підприємства «Абпланалп Україна» і нашого університету, адже співпраця промисловості і вищої школи є дуже важливою для підвищення якості підготовки сучасних фахівців машинобудівної галузі. Це перший крок ХНУ на шляху до отримання статусу Навчально-технічного центру Haas (HTEC).

Статистика останніх п’яти років в ЄС говорить про те, що фахівці, які обслуговують верстати з ЧПК, входять в десятку найбільш затребуваних. Така ж ситуація і в Україні. Спеціалістів у цій галузі не вистачає і тому їх дуже цінують. Важливим завданням ВНЗ є поліпшення якості підготовки фахівців і збільшення їх кількості. Країна, яка володіє новими технологіями металообробки на верстатах з ЧПК, може розраховувати на High-Tech розвиток в дуже важливих галузях – транспорті, енергетиці, сільському господарстві, медицині, телекомунікаціях.

Відкриття Центру передбачає створення та діяльність спільного навчально-технічного центру, організованого у відповідності зі стандартами НTEC, для здійснення підготовки студентів усіх спеціальностей факультету інженерної механіки ХНУ та слухачів курсів підвищення кваліфікації і післядипломної освіти з проектування технологічних процесів для металообробного обладнання з ЧПК.

У відкриття Центру взяли участь ректор ХНУ М.Є. Скиба, декан факультету інженерної механіки В. П. Олександренко, голова правління Регіонального відділення Українського союзу промисловців і підприємців у Хмельницькій області І. І. Дунець; представники ДП «Абпланалп Україна», а саме: директор компанії Haas в Україні В. В. Хуснутдінов, провідний інженер С. Жароїд та консультант з маркетингу А. Ніколайчук, а також викладачі та студенти факультету інженерної механіки ХНУ.

Гарною традицією кафедри технології машинобудування є відвідування разом зі студентами Міжнародного промислового форуму, під час якого презентуються новітні промислові технології, обладнання, інструмент, комплектуючі, послуги від провідних промислових підприємств України, близького та далекого зарубіжжя. Під час ХIV Міжнародного промислового форуму, який відбувся у листопаді 2015 року, студенти-механіки познайомились з обладнанням компанії Haas, яке викликало в них велике зацікавлення. Варто зазначити, що студенти кафедри технології машинобудування ХНУ В. Кравчук та І. Тимченко, які здобули 3-є місце на Всеукраїнській олімпіаді з дисципліни «Програмування обробки на верстатах з числовим програмним керуванням», з власної ініціативи під час конструкторсько-технологічної практики для здобуття практичного досвіду працювали на верстатах цієї фірми на Красилівському агрегатному заводі.

Після урочистої частини відбулось навчальне заняття, під час якого провідний інженер С. Жароїд продемонстрував роботу стійок-симуляторів НЧПК фірми HAAS, а викладачі та студенти мали змогу ознайомитись з устаткування та отримати відповіді на питання щодо особливостей його експлуатації.