До Дня народження Тараса Григоровича Шевченка

Щороку 9 березня українці по всьому світу відзначають День народження Тараса Григоровича Шевченка – українського поета, прозаїка, мислителя, живописця, гравера, етнографа, громадського діяча. У свідомості кожного громадянина нашої держави Т. Г. Шевченко займає місце національного героя. Життя та творчість великого митця вже майже два століття надихає українців до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої країни.

До 209-ї річниці від дня народження поета в науковій бібліотеці Хмельницького національного університету пройшла літературно-мистецька година «Кохання в житті Т. Г. Шевченка», яку провела провідна бібліотекарка відділу обслуговування Антоніна Гогільчина.

Шевченко ніколи не був одруженим і не існує відомостей, що у нього були діти. Проте історія зберегла імена коханих поета,  образи яких він не раз відтворював у своїх прозових, поетичних та художніх творах (поемі «Мар’яна-черниця», повісті «Художник», віршах «Г. З.», «Ликері», «Л. Поставлю хату і кімнату…», картині «Жінка в ліжку» та ін.).

Так хто ж вони були – музи, які надихали поета, дарували йому радість, навівали смуток, любили його і були його коханими?

Просвітницький захід відвідали студенти гуманітарно-педагогічного факультету Хмельницького національного університету разом зі своїми кураторами,  зокрема:

● групи ФУМ-22-1, СОУ-22-1, СОУА-22-1 (куратор – кандидат філологічних наук доцент кафедри української філології Оксана ЮЩИШИНА);

● група СОУ-21-1 (куратор – кандидат філологічних наук,  доцент кафедри української філології  Любов ОЛІЙНИК);

● групи СОУА-20-1, ФУМ-20-1 (куратор – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології Анатолій ЯНЧИШИН).

Замовити захід: prosvit_libkhnu@ukr.net

До річниці від дня народження поета Тараса Григоровича Шевченка

наукова бібліотека пропонує до перегляду:

Книжково-ілюстративна виставка «Наша любов і святиня – Тарас Шевченко»

Віртуальна виставка “Т. Г.Шевченко – велет духу народного”

Наукова бібліотека
Хмельницького національного університету