Дереш Валерій Костянтинович

Народився 3 травня 1982 року у м. Хмельницькому. Закінчив ЗОШ №1 2000 року з відмінними оцінками. Цього ж року поступив у Хмельницький національний університет на факультет міжнародних відносин. Протягом навчання зарекомендував себе дисциплінованим, доброзичливим і сумлінним студентом. Дипломну роботу «Вплив ЗМІ та мережі Інтернет на політичні процеси в США» захистив на «відмінно». 2005 року закінчив університет, отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Міжнародна інформація» та здобув кваліфікацію міжнародника-аналітика, перекладача. Він мріяв про гідну і престижну роботу, відчував потребу держави у таких спеціалістах, бачив європейське майбутнє своєї Батьківщини.

Після закінчення університету випробував себе на декількох посадах, одружився. Він, як і всі патріоти України, став учасником Революції Гідності і з новими друзями стійко захищав у мороз та снігову заметіль барикади Євромайдану. Потім за покликом серця пішов добровольцем у зону антитерористичної операції, поповнивши лави бійців першого християнського, добровольчого батальйону спеціального призначення «Свята Марія», який був створений у вересні 2014 року і діяв з часів Майдану, ще від самого початку війни.

Разом з іншими батальйонами «Свята Марія» брала участь у звільненні Маріуполя, Мар’їнки, Пісків та Іловайська і потім обороняла Маріуполь і навколишні прилеглі населені пункти. Вони здійснювали розвідувальну диверсійну діяльність на всій території зони АТО.

Валерій Дереш (позивний «Амін») не раз очолював групу розвідників, яку називали «Святі», і, за відгуками побратимів, був одним із найбільш досвідчених людей під Павлополем уміло водив розвідгрупи і йшов туди, де найважче, найнебезпечніше, весь час перебував на межі життя та смерті.

Загинув Валерій Дереш 22 лютого 2015 р. поблизу пам’ятного знака Сталевару під Маріуполем зі своїми двома побратимами.

Було Валерію Костянтиновичу всього 32 роки – прекрасна пора молодості, мрій та життєвого досвіду, а знайшов свій вічний спочинок воїн миру і добра у рідному селі батьків Купині, що у Городоцькому районі.

Рішенням сесії Хмельницької міської ради Дерешу Валерію Костянтиновичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста Хмельницького» (посмертно). Він також посмертно нагороджений Всеукраїнським союзом ветеранів АТО орденом «Лицарський хрест добровольця», почесними відзнаками «За оборону Маріуполя», «Маріуполь. Відстояли – перемогли» та іншими ветеранськими нагородами.

Мати Євгенія Едуардівна проживає у місті Хмельницькому.