День енергетика відзначили у ХНУ

У Хмельницькому національному університеті за сприяння кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем 20 грудня відбулось урочисте зібрання з нагоди Дня енергетика. Привітав учасників заходу ректор ХНУ, член кореспондент НАПНУ, професор Микола Єгорович Скиба та побажав усім здоров’я, оптимізму, невичерпної енергії і родинного благополуччя.

Заслужений енергетик України, член Центрального правління Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України, доцент кафедри МАЕЕС Олександр Олексійович Шпак розповів присутнім про розвиток енергетики в області, про те як будувались перші лінії електропередач, перші електростанції.

Учасникам заходу продемонстрували короткометражний фільм, присвячений 100-річчю виникнення на Хмельниччині першої електростанції, яка була побудована у місті Кам’янець-Подільський. Саме тоді почалась електрифікація Хмельницької області. Спочатку електроенергією були забезпечені підприємства і центральні вулиці міста, а згодом і решта будинків та установ.

Зі святом Дня енергетика привітали викладачі Хмельницького національного університету: декан факультету інженерної механіки, професор Віктор Петрович Олександренко; завідувач кафедри фізики та електротехніки, професор Володимир Данилович Косенков; керівник науково-дослідної частини, професор Юлій Миколайович Бойко; завідувач кафедри МАЕЕС, доцент Олег Степанович Поліщук та професор кафедри МАЕЕС Георгій Мефодійович Драпак. А також гості: директор професійного ліцею електроніки Анатолій Іванович Росквас; заступник директора Департаменту високовольтних енергетичних мереж ПАТ «Хмельницькобленерго» Сергій Аркадійович Гуцал.

Також на урочисте зібрання завітали випускники ХНУ, діяльність яких пов’язана з енергетикою: головний енергетик ПАТ «Завод Темп» Андрій Олегович Литвинов; начальник електростанції служби порятунку МНС Андрій Володимирович Гзоїм; головний енергетик ПАТ «Оазис» Віталій Броніславович Мокрота.

Завідувач кафедри МАЕЕС, доцент Олег Степанович Поліщук розповів присутнім про кафедру машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем, напрями підготовки студентів, лабораторії кафедри, особливості навчання та перспективність спеціальності електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.

На завершення заходу бажаючі відвідали екскурсію музейно-виставковим центром «Історія та сучасність техніки» та лабораторіями кафедри МАЕЕС.

Тож вітаємо працівників енергетики із професійним святом, бажаємо міцного здоров’я, незгасаючої енергії, щастя, злагоди та добробуту. Хай буде світло!

Відділ зв’язків з громадськістю