Чергове засідання Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України

15 березня 2023 року у дистанційному форматі відбулося чергове засідання Ради молодих учених (РМУ) при Міністерстві освіти і науки України (МОН). У засіданні брали участь близько 200 молодих науковців з усієї країни та розглянули понад 30 питань щодо врахування і вирішення потреб молодих вчених у регіонах, а також заходів, які посилять комунікацію. Хмельницький національний університет представляла Голова Наукового товариства студентів та молодих вчених, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії Ольга Параска.

З вітальним словом до учасників засідання РМУ звернувся міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. Пан міністр подякував за реалізацію спільної діяльності молодих вчених та здобутки український науковців в даний час.

Голова РМУ Олеся Ващук надала до обговорення оновлене Положення про РМУ при МОН. У спільній дискусії молодих науковців було затверджено Регламент РМУ при МОН, ухвалено Резолюцію № 1 РМУ при МОН щодо дотримання ст. 36, 37, 39 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Значну увагу було приділено планам щодо протидії геноциду українців, в тому числі відповіді вчених на геноцид українців росіянами за підтримки білорусів, а також пропозиціям для вчених України.

Представник РМУ Андрій Хорольський представив нові заклади освіти, які підписали Меморандуму про партнерство з РМУ та обговорив особливості співпраці між Радою та підписантами Меморандуму.

Далі заслухали стан реалізації поточних проєктів РМУ при МОН: «Монографія на грант», «Регіональні зустрічі», «Книга «Ради молодих вчених – 2022. НЕЗЛАМНІ», «Зимова школа молодого науковця 3.0» та «GrantWriter – ІІІ», спільного проєкту з МОН та Офісом підтримки вченого «Просто про науку», затвердили Положення про проєкт «Книга захиснику України». Інформацію прийнято до відома, а стан виконання визнано задовільним.

Варто зазначити, що наразі триває підготовка матеріалів від Хмельницького національного університету до Книги «Ради молодих вчених – 2022. НЕЗЛАМНІ». Також триває прийом заявок для участі у проєктах «Зимова школа молодого науковця 3.0», «Просто про науку» та «GrantWriter – ІІІ».

У блоці «Різне» розглянули актуальні питання та пропозиції молодих науковців з різних регіонів.

Під час завершальної частини засідання було затверджено організаційні зміни в структурі Ради молодих учених при МОН України. Наступне засідання відбудеться 13 квітня 2023 року об 11:00. Більше інформації https://www.facebook.com/youngscientists.ua. Тримаймо науковий стрій!

Наукове товариство студентів та молодих вчених