Баннова Ірина Мусіївна

к. т. н., академік Української технологічної академії, керівник студентського Будинку моделей, голова обласної Спілки дизайнерів України, проф. кафедри дизайну

Народилася 16 серпня 1945 р. у м. Свободне Амурської області (Російська Федерація). З відзнакою закінчила в 1968 р. Київський технологічний інститут легкої промисловості, у 1971-1974 рр. навчалася в аспірантурі, захистивши в 1990 р. дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук у Ленінградському Інституті текстильної та легкої промисловості. Пройшла шлях від головного конструктора експериментального цеху до завідувача кафедри дизайну.

З 1971 р. працює у Хмельницькому національному університеті І є одним із висококваліфікованих фахівців факультету технологій і дизайну. За час роботи в ХНУ Баннова І. М. має вагомі досягнення у підготовці студентів за творчими спеціальностями, що підтверджено їхніми численними перемогами і призовими місцями на фахових конкурсах і олімпіадах. З 2001 р. Ірина Мусіївна вперше на Поділлі розробила та запровадила мистецький напрям навчання, відкривши в університеті кафедру дизайну, завідувачем якої була до 2013 р. Вона була Ініціатором І організатором створення матеріально-технічної бази. її досвід, знання представлені у майже 100 наукових працях, серед яких 16 авторських свідоцтв і патентів. Вона підготувала та впровадила у навчальний процес близько ЗО методичних розробок, зокрема навчальний посібник, була науковим керівником З аспірантів, що захистили дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук. За останні 10 років Баннова І. М. входить до складу кращих викладачів вишу за результатами загально університетського рейтингу.

Найвагомішим внеском у розвиток університету, завдяки якому він визнаний одним із кращих у країні, є організація у 1992 р. Банновою І. М. студентського Будинку моделей, який понад двадцять років під її керівництвом множить славу університету та України. Свідченням цього є більше 300 перемог і нагород наших студентів на міжнародному й всеукраїнському рівнях. Гордістю ХНУ є щорічний конкурс молодих дизайнерів одягу «Барви Поділля» всеукраїнського рівня, що також всі ці роки організовує та режисує Ірина Мусіївна.

Рішенням Президії Української технологічної академії за заслуги у розвитку науки, освіти та виробництва Банковій І. М. присвоєно звання «Заслужений діяч науки та освіти» (2010 р.) із врученням срібного, позолоченого знака пошани. Ірина Мусіївна також нагороджена знаком Спілки дизайнерів України «За розвиток дизайну» і «Знаком Пошани» (2015 р.) за особистий внесок у розвиток академії, відзначена міською премією ім. Б. Хмельницького, удостоєна звання «Відмінник освіти України».