Абрамов Олексій Олексійович

к. т. н., доц., завідувач кафедри технологи металів, декан механічного факультету, факультету інженерних та інформаційних технологій, доцент кафедри зносостійкості та надійності машин

Народився 13 січня 1939 р. у Рязанській області (Російська Федерація). Закінчив у 1956 р. середню школу, у 1957 р. – технічне училище в м. Челябінськ. Після року роботи на Челябінському металургійному заводі (ЧМЗ) призваний на військову службу. У червні 1967 р. закінчив Челябінський політехнічний інститут. Із липня 1962 р. до серпня 1975 р. працював на ЧМЗ. В 1974 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук у Центральному науково-дослідному інституті чорної металургії Ім. І. П. Бардіна (м. Москва).

   У Хмельницькому ВНЗ працював із серпня 1975 р. до лютого 1977 р. – старшим викладачем кафедри технології машинобудування, впродовж 1977-1982 рр. – завідувачем кафедри технологи металів, Із серпня 1982 р. до жовтня 2002 р. – деканом механічного факультету, який потім був названий факультетом інженерних та інформаційних технологій, з 2002 р. до 2015 р.- доцентом кафедри зносостійкості та надійності машин.

   На факультеті, який очолював Абрамов О. О., були добре організовані навчальний процес і взаємодія з виробничими підприємствами та навчальними закладами України. Багато дипломних проектів захищено безпосередньо на підприємствах. За кадровим потенціалом та результатами науково-дослідної роботи факультет був кращим в університеті. За цей час на факультеті відкрито 10 нових спеціальностей.

   Абрамов О. О. був керівником 6 госпдоговірних робіт. Він створив науково-дослідну лабораторію для виготовлення виробів із порошків. Є автором (або співавтором) 72 наукових І 27 навчально-методичних праць, навчального посібника, 3 авторських свідоцтв. Під його керівництвом 4 студенти стали призерами Всеукраїнського конкурсу наукових робіт, 3- призерами Всеукраїнської студентської олімпіади. Брав активну участь у відкритті військової кафедри. Багато зробив для функціонування школи «Механіка та Інформатика», організації навчання студентів робітничим професіям.

   У 1994 р. Абрамову О.О. присвоєно звання «Відмінник освіти України». У 2002 р. він нагороджений Грамотою Верховної Ради України. Очолює Подільський регіональний осередок Товариства зварників України.