Міжнародне стажування завідувача кафедри хімії та хімічної інженерії Ольги Параски в АГХ університеті Кракова

Міжнародна діяльність кафедри хімії та хімічної інженерії є важливим аспектом реалізації освітнього процесу, професійної підготовки фахівців. Співробітники та студенти кафедри активно беруть участь у міжнародних наукових заходах, конкурсах, проєктах.

З 25.06.2025 по 7.07.2025 року завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії, професор Ольга Параска здійснювала підвищення кваліфікації та стажування в АГХ університеті Кракова, Польща. Програма стажування передбачала участь у роботі міжнародної делегації вітчизняних науковців в закордонних закладах вищої освіти (ЗВО), зокрема АГХ Університеті в Кракові, Ягеллонському університеті (Польща), Федеральній вищій технічній школі Цюриха (Швейцарія), Університеті Сорбонни (Франція) з метою ознайомлення з особливостями організації навчальної, методичної та наукової роботи, документацією стосовно організації навчального процесу при викладанні дисциплін в закордонних ЗВО, представлення стартапів з біомедичної інженерії.

На початку стажування Ольга Параска ознайомилася з діяльністю та проведенням досліджень в лабораторіях матеріалознавства, кераміки, робототехніки, машинобудування, біоінженерії, космічних технологій, астробіологічних досліджень АГХ університету Кракова.

Під час перебування професора Ольги Параски в АГХ університету Кракова відбулися зустрічі та обговорено напрямки співпраці з професором Маріушом Гєргєлем, який є почесним доктором Хмельницького національного університету та професором Томашом Буратовським.

В рамках візиту до Федеральної вищої технічної школи Цюриха (Швейцарія) Ольга Параска презентувала лекцію на тему «Життя, дослідницька діяльність та науковий спадок мікробіолога Сергія Виноградського».

Лекція викликала активне обговорення, адже саме в Цюріху Сергій Виноградський детально досліджував властивості нітрифікувальних бактерій, процеси нітрифікації та заклав вчення про хемосинтез. Президент громадської спілки «Up to Future» (м. Київ), професор Андрій Горбань зазначив, важливість процесу хемосинтезу в перетворенні хімічних елементів у біогеохімічних циклах, що підтверджує актуальність хемосинтезу в життєвих процесах екосистем та інноваційних технологіях сьогодення.

Разом з президентом товариства природничих наук професором Фріцом Гассманом, представниками українського товариства студентів та науковців в Цюріху обговорено можливості співпраці, розвитку стартап проєктів для студентів і молодих науковців.

У Франції відбулися візити до освітніх і культурних осередків м. Парижу та м. Брі-Конт-Робер. Учасники міжнародної делегації були присутні під час відкриття символічного меморіалу – таблички м. Городок, який є містом-побратимом м. Брі-Конт-Робер. Даний захід є продовженням міжнародної співпраці та підтверджує підтримку України Францією в такі непрості часи.

Під час теплої зустрічі з керівниками асоціації Les Amis du Vieux Château de Brie-Comte-Robert Мартіною та Мішелем Пєхачик учасники делегації вже втретє долучилися до участі в розвитку і збереженні культурної спадщини, навколишнього середовища, архівних досліджень, з можливістю використання результатів досліджень і розробок на практиці.

Також, учасники міжнародної делегації відвідали маєток і наукову лабораторію у м. Брі-Конт-Робер, де проживав та працював останні роки свого життя видатний мікробіолог Сергій Виноградський. Слід зазначити, що вітчизняні науковці та учасники Winogradsky Сlub, Winogradsky School, Winogradsky Hub в рамках співпраці мають можливість брати участь у міжнародних заходах Громадської спілки «Up to Future» (м. Київ), що дозволяє використовувати сучасний Європейській досвід в освітньому процесі.

Завідувач кафедри хімії та хімічної інженерії Ольга Параска висловлює подяку Громадській спілці «Up to Future» (м. Київ), професору Миколі Гуменюку та його родині за постійну підтримку вітчизняних вчених, талановитої молоді, освітніх і дослідницьких проєктів в галузі природничих наук, а також організацію програми міжнародного стажування.

Реалізація даних заходів сприятиме зміцненню діючих контактів і налагоджуванні нових, вдосконаленню професійної підготовки, формуванню нових професійних компетентностей у науково-педагогічній діяльності, ознайомлення зі змістом інноваційних освітніх технологій, організацією навчального процесу в закордонних закладах вищої освіти, організацією діяльності R&D, запозичення і запровадження нових форм і методів роботи в освітній процес вітчизняних закладів вищої освіти.

Кафедра хімії та хімічної інженерії