Система автоматизованого проєктування SOLIDWORKS на сьогоднішній день є де-факто промисловим стандартом у багатьох країнах та широко використовується, зокрема, на провідних машинобудівних підприємствах України для проєктування деталей, вузлів та машин будь-якої складності та призначення.
У результаті грантової підтримки та домовленостей з компанією Dassault Systémes SOLIDWORKS Corp. (Франція, США) www.solidworks.com, повноваження нашого університетського центру SOLIDWORKS в поточному навчальному році були в черговий раз розширені до можливості безкоштовної організації сертифікації найвищого (третього) рівня: Certified SOLIDWORKS Expert (міжнародний експерт з комп’ютерного моделювання SOLIDWORKS), для студентів та викладачів нашого університету. Дотепер ми могли проводити сертифікацію лише першого (Certified SOLIDWORKS Associate – базового) та другого (Certified SOLIDWORKS Professional – професійного) рівнів.

Зазначимо, що наш центр SOLIDWORKS www.solidworks.com.ua є першим і поки що єдиним серед закладів вищої освіти в Україні, що отримав такі повноваження. Взагалі, наш університет був одним з перших ЗВО, який почав впровадження ліцензійного SOLIDWORKS в рамках підготовки інженерів-механіків – ми ще в лютому 2006 року отримали академічну ліцензію в рамках грантового фінансування, а з грудня 2009 року і дотепер маємо статус Academic Certification Provider for SOLIDWORKS (організація офіційних міжнародних сертифікаційних іспитів SOLIDWORKS).

Навчання та сертифікація SOLIDWORKS проводяться в університетському центрі SOLIDWORKS, ауд. 3-103 – науково-навчально-виробничий центр «Системи автоматизованого проєктування», керівник – проф. В’ячеслав ХАРЖЕВСЬКИЙ.

Центр SOLIDWORKS (ауд. 3-103)
З часу заснування центру SOLIDWORKS в нашому університеті, завдяки організованій наскрізній підготовці інженерів-механіків з використанням технологій SOLIDWORKS, кількість сертифікованих спеціалістів SOLIDWORKS з числа наших студентів та викладачів є найбільшою серед ЗВО України. Ці міжнародні сертифікати розглядаються як в Україні, так і у світових компаніях як перевага при працевлаштуванні. Статус академічних центрів з міжнародної сертифікації SOLIDWORKS, крім нашого університету, протягом останніх років отримали ще декілька закладів вищої освіти України, проте наш університет завжди був і є серед лідерів в цьому напрямку: на сьогоднішній день ми вже маємо право організовувати 19 типів офіційних міжнародних сертифікаційних іспитів SOLIDWORKS – найбільше серед закладів вищої освіти в Україні.
Таким чином, розширення повноважень нашого центру до найвищого рівня – Certified SOLIDWORKS Expert, є вже наступним етапом. Зазначимо, що для того, щоби студент чи викладач нашого університету могли бути допущеними до складання цього міжнародного іспиту, повинно бути виконано ряд умов, зокрема попередньо вже складено ряд офіційних іспитів як базового, так і професійного рівнів з SOLIDWORKS за різними напрямками, а саме:
- SOLIDWORKS Associate – Mechanical Design (CSWA): основи 3D-моделювання деталей, зборок та оформлення креслень, етап 1.
- SOLIDWORKS Professional – Mechanical Design (CSWP): професійний рівень, 3D-моделювання, етап 2.
- SOLIDWORKS Professional Advanced – Sheet Metal (CSWPA-SM): професійний рівень моделювання виробів з листового металу, етап 3 (частина 1);
- SOLIDWORKS Professional Advanced – Weldments (CSWPA-WD):професійний рівень моделювання зварних металоконструкцій, етап 3 (частина 2);
- SOLIDWORKS Professional Advanced – Surfacing (CSWPA-SU): професійний рівень, використання методів моделювання поверхнями для створення складних моделей, етап 3 (частина 3);
- SOLIDWORKS Professional Advanced – Drawing Tools (CSWPA-DT): професійний рівень в оформленні креслень у SOLIDWORKS, етап 3 (частина 4);
- SOLIDWORKS Professional Advanced – Mold Making (CSWPA-MM): професійне використання функцій та інструментів SOLIDWORKS для проєктування ливарних форм, етап 3 (частина 5);
Причому, допускається, щоби з 5-ти типів іспитів рівня SOLIDWORKS Professional Advanced було здано будь-яких 4 з них (п. 3–7). Тобто, лише при виконанні цих попередніх кроків, маючи не менше шести успішно зданих міжнародних іспитів базового та професійного рівнів, студенти та викладачі допускаються до виконання останнього кроку (4-го етапу) – складання іспиту SOLIDWORKS CAD Design Expert (Certified SOLIDWORKS Expert – CSWE):

Отже, враховуючи успіхи нашого університету у впровадженні технологій SOLIDWORKS в навчальний процес та успішну роботу сертифікаційного центру SOLIDWORKS впродовж останніх 15 років, компанія Dassault Systémes (www.3ds.com) – світовий лідер у розробці та впровадженні CAD/CAM/CAE технологій у промисловості, вирішила розширити повноваження нашого університетського центру SOLIDWORKS та надати можливість безкоштовної здачі для наших студентів та викладачів іспитів найвищого рівня – Certified SOLIDWORKS Expert.
Після отримання керівником центру SOLIDWORKS проф. В’ячеславом ХАРЖЕВСЬКИМ відповідних ваучерів від компанії Dassault Systémes, в центрі було організовано 4 сертифікаційних іспити CSWE для тих, хто вже виконав всі необхідні попередні умови для допуску до такого іспиту. Серед тих, хто мав право складати такий іспит, був 1 студент групи ЕТ-21-1 – Михайло СВЯТУШЕНКО, для якого успішно складений іспит Certified SOLIDWORKS Expert був вже 8-м за рахунком – з різних напрямків функціональності SOLIDWORKS: з них 7 іспитів з напрямку CAD (моделювання), а також іспит з базової функціональності SOLIDWORKS Simulation (Simulation Associate).

Михайло СВЯТУШЕНКО – студент 4-го курсу спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (група ЕТ-21-1) під час складання іспиту Certified SOLIDWORKS Expert
Крім того, сертифікаційні іспитиCertified SOLIDWORKS Expert (CSWE) також успішно склали три наступних викладача нашого університету, зокрема:



Сертифікаційний іспит Certified SOLIDWORKS Expert містить 20 практичних завдань підвищеної складності з різних напрямків функціональності системи автоматизованого проєктування SOLIDWORKS. Серед всіх типів сертифікаційних іспитів, які існують для SOLIDWORKS, саме для цього іспиту передбачено найбільше часу – 4 години, що цілком відповідає обсягу роботи та складності завдань. Загалом, як викладачі, так і студент факультету інженерії, транспорту та архітектури показали високий рівень знань та умінь в SOLIDWORKS, що дозволило всім учасникам сертифікації успішно виконати всі завдання іспиту та отримати відповідні міжнародні сертифікати.

Ознакою того, що ці іспити були проведені саме в рамках діяльності центру SOLIDWORKS нашого університету, є відповідний напис на отриманих сертифікатах: «Academic exam at Khmelnytskyi National University». Кожен сертифікат в лівому нижньому куті має свій унікальний номер та QR-код, що дозволяє перевірити його справжність безпосередньо на сайті компанії Dassault Systémes.
Зазначимо також, що відповідно до офіційних даних сертифікаційного центру компанії Dassault Systémes (https://3dexperience.virtualtester.com/#userdir), загалом в Україні зараз є 11 спеціалістів рівня Certified SOLIDWORKS Expert (в т.ч. комерційних користувачів SOLIDWORKS), з них представників Хмельницького національного університету серед закладів вищої освіти є найбільше – 4.
Причому 3 викладачі Хмельницького національного університету є на сьогоднішній день єдиними викладачами ЗВО в Україні, які успішно пройшли сертифікацію найвищого (експертного) рівня з SOLIDWORKS.

Вітаємо та бажаємо подальших успіхів!
Хмельницький національний університет висловлює подяку компанії Dassault Systémes (Франція) www.3ds.com, а також компанії AMC Bridge (США) www.amcbridge.com за підтримку університету в отриманні ліцензій на інженерне програмне забезпечення та допомогу у функціонуванні університетського навчально-сертифікаційного центру SOLIDWORKS, а також авторизованому представнику SOLIDWORKS в Україні – компанії Softico www.softico.ua – за допомогу та технічну підтримку.
За інформацією центру SOLIDWORKS