28-29 листопада 2024 року відбувся ХІ Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології

28-29 листопада 2024 року відбувся ХІ Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», організатором якого є Всеукраїнська екологічна ліга / All-Ukrainian Environmental League та Розумне довкілля. Хмельницький за сприянням Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, Хмельницької міської ради.

Хмельницький національний університет (кафедра екології та біологічної освіти) став партнером Форуму у 2024 році, який став майданчиком для проведення Форуму.

Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» – суспільна платформа для обговорення актуальних проблем у сфері поводження з відходами, напрацювання рішень та апробації кращих практик, які мають відповідати європейському законодавству, правилам і стандартам.

 Мета Форуму 2024 – формування виважених підходів до  міжмуніципальної співпраці як ключового інструменту впровадження реформи управління відходами на регіональному рівні.

У Форумі взяли участь понад 500 осіб (з них, близько 170 учасників офлайн) з усієї України, які представили доповіді щодо основних питань нормативно-правового забезпечення міжмуніципальної співпраці в сфері управління відходами, розроблення та реалізації Регіональних планів управління відходами, впровадження нових підходів поводження з небезпечними відходами, формування тарифної політики у громадах, інформаційної політики та інструментів діджиталізації, освітньо-виховної роботи у розв’язанні проблем поводження з відходами задля збереження довкілля.

 Презентували кращі практики щодо поводження з відходами в громадах в умовах воєнного стану за підтримки проектів міжнародної технічної допомоги, екологічно дружні, ресурсо- та енергоефективні технологічні рішення для переробки та повторного використання відходів війни.

Круглі столи та пленарні дискусії доповнили екскурсії до «Гуфі-центру» (навчального центру поводження з відходами, проект муніципального офісу «Розумне Довкілля. Хмельницький») та на полігон побутових відходів ХКП «Спецкомунтранс».

Інтенсивність роботи Національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології» та змістовність обговорень сприяли формуванню Резолюції Форуму та звернення до Кабінету міністрів України, Верховної ради України, профільних міністерств і відомств щодо впровадження практичних рішень і рекомендацій.

Кафедра екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету висловлює щиру подяку Тетяна Тимочко за надану довіру та можливість долучитися до організації цього надзвичайно важливого заходу. Ми глибоко цінуємо Вашу ініціативу в об’єднанні зусиль науковців, практиків та представників влади для вирішення нагальних питань у сфері управління відходами, Ваш професіоналізм та небайдужість до майбутнього нашої держави.

Оскільки кафедра екології та біологічної освіти безпосередньо приймала Форум у своїх стінах, учасники відвідали усі аудиторії кафедри і із захопленням відмітили креативність та високий рівень організації освітнього простору!

Кафедра екології та біологічної освіти