Зустріч викладачів та студентів-психологів зі стейкхолдерами: обмін досвідом та практика біосугестивної терапії

31 жовтня 2024 року, за ініціативи Громадської спілки «Психологи України» та Товариства з обмеженою відповідальністю «БСТ Методи», відбулася зустріч викладачів кафедри психології та педагогіки і здобувачів бакалаврського, магістерського та PhD рівнів вищої освіти спеціальності 053 «Психологія» з фахівцями. Зустріч була присвячена ознайомленню учасників освітнього процесу з біосугестивною терапією та практикою її застосування.

На заході виступили Володимир Прінц, лікар-психіатр, медичний психолог, психотерапевт, майстер методу біосугестивної терапії, а також Леся Стебло, виконавчий директор ГО «Захист – об’єднання волонтерів». Вони поділилися досвідом застосування біосугестивної терапії, яка з грудня 2023 року включена до Переліку методів психотерапії з доказовою ефективністю згідно з наказом МОЗ України № 2118.

Біосугестивна терапія показала високу ефективність у роботі з військовослужбовцями та використовується в реабілітаційних програмах, зокрема на базі Центру психічного здоров’я «Лісова Поляна» МОЗ України, де понад тисяча військових пройшли реабілітацію.

Цей метод застосовується для зняття агресії, тривожності, стресу, покращення пам’яті, нормалізації сну та підвищення стійкості до стресу, навіть безпосередньо в зоні бойових дій. Біосугестивна терапія також є ефективним підходом до позбавлення психосоматичних і невротичних розладів, відновлення психологічного комфорту та гарного самопочуття. Зустріч сприяла підвищенню професійних якостей майбутніх психологів у роботі з військовими, ветеранами, внутрішньо переміщеними особами та тими, хто перебуває у кризових умовах.

Отримані знання та навички з біосугестивної терапії є особливо цінними в межах вивчення дисциплін «Психологічна реабілітаційна робота», «Психосоматика», «Інноваційні психологічні технології» та «Теорія і практика збереження психічного здоров’я людини», адже вони дають студентам інструменти для ефективної роботи в кризових умовах, зокрема:

  • дозволяє розробити методики підтримки клієнтів у стресових ситуаціях, сприяючи швидкому відновленню психологічного комфорту, допомагає знизити тривожність, агресивність та покращити стресостійкість, що особливо важливо при роботі з військовими, ветеранами та їхніми сім’ями;
  • розглядає взаємозв’язок психіки та тіла, що є ключовим у психосоматиці. Знання про цей метод допоможуть студентам у роботі з клієнтами, які мають психосоматичні розлади, допомагаючи усунути психологічні причини фізичних симптомів та відновити загальне самопочуття;
  • є інноваційним методом із доведеною ефективністю, який може бути застосований у складних умовах, зокрема в зоні бойових дій, що дає можливість студентам опановувати новітні психотерапевтичні підходи, які відповідають сучасним вимогам реабілітаційної та кризової психології;
  • сприяє профілактиці та збереженню психічного здоров’я, розвиваючи вміння підтримувати психологічний комфорт та резильєнтність як у повсякденному житті, так і в кризових ситуаціях. Це знання стане в нагоді для формування навичок підтримки психічного здоров’я різних категорій населення, включно з тими, хто перебуває у психологічно складних умовах.

Таким чином, біосугестивна терапія інтегрується в навчальний процес, поглиблюючи розуміння психічних процесів та розширюючи арсенал методів допомоги студентів спеціальності «Психологія».

Щиро дякуємо Володимиру Прінцу та Лесі Стебло за проведення надзвичайно корисної зустрічі! Викладачі та студенти отримали цінний досвід і знання, які стануть вагомою основою для майбутньої роботи у сфері психологічної реабілітації.

Інформація кафедри психології та педагогіки