День працівника соціальної сфери – професійне свято в Україні, яке відзначається щорічно у першу неділю листопада. Воно було засноване у квітні 1999 року указом Президента «на підтримку ініціативи працівників системи органів праці та соціальної політики». До працівників соціальної сфери входять співробітники Міністерства праці та соціальної політики України, управлінь з питань соціального захисту в регіонах, Державної служби зайнятості, Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві тощо. Українська система соціального захисту ґрунтується на таких типах дій: виплата грошової допомоги (багатодітним, малозабезпеченим сім’ям, соціальні стипендії для студентів тощо), а також надання соціальних послуг.
Соціальний працівник – це підтримка для людей, які перебувають у вразливому становищі та потрапили в складні життєві обставини. У свою чергу сфера соціального захисту покликана допомогти людям в таких обставинах, за можливості вийти з них. В ідеальному варіанті – запобігти, щоб людина не потрапила в ці складні життєві обставини.
На сьогодні вразливість стала категорією, актуальною для всіх. Бо війна торкнулася кожного – і кожна людина в Україні потребує допомоги. Це евакуація, надання гуманітарної допомоги, ліків та продуктових наборів, психологічна підтримка тощо. І саме фахівці з соціальної сфери забезпечують соціально-психологічну допомогу для тих, хто переживає стрес і травму внаслідок війни, а також допомагають в реабілітації та адаптації сімей, які втратили свої домівки та є внутрішньо переміщеними особами. Вони також ведуть роботу з ветеранами війни, допомагаючи їм інтегруватися в цивільне життя після повернення з передової тощо.
Російська армія досі обирає для своїх обстрілів інфраструктуру, яка не має жодного відношення до війни. Навіть якщо жертвами не стають люди, а інфраструктура, то після обстрілу в цьому закладі люди все одно більше не можуть перебувати, бо там немає електроенергії, води тощо. І тому саме зараз важливо забезпечити людям належний догляд та належну увагу.
На гуманітарно-педагогічному факультеті Хмельницького національного університету функціонує кафедра соціальної роботи і соціальної педагогіки, де здійснюється підготовка фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» та «магістр» за акредитованою спеціальністю 231 «Соціальна робота» за освітніми програмами «Соціальна робота. Соціальна педагогіка» та «Соціальна робота. Соціальна педагогіка та коучинг», які чітко усвідомлюють свою причетності до великої справи соціального захисту людини та у майбутньому будуть поліпшувати соціальний захист нашого населення.
Вітаємо усіх працівників соціальної сфери та професорсько-викладацький склад, студентів кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету з професійним святом. Бажаємо вам мирного неба, міцного здоров’я, звершення задумів, подальших успіхів у поліпшенні соціального захисту населення. Нехай ваша компетентність, працьовитість, душевне тепло і надалі служитимуть людям, а свято принесе усвідомлення своєї причетності до великої справи.
Зі святом!
Перемога за нами!
Відділ зв’язків з громадськістю