16 жовтня 2024 року в Посольстві Республіки Польщі в Києві відбулася зустріч учителів-полоністів Києва та області з консулом Анною Бабяк-Овад та віце-консулом Томашем Сіповським. Захід був приурочений до Дня національної освіти (Dnia Edukacji Narodowej), що відзначається для вшанування праці освітян.
Головними темами стали питання навчальних матеріалів та доступу до сучасних підручників. Брак спеціалізованих ресурсів, адаптованих до української освітньої системи, залишається серйозною проблемою. У відповідь на це під час заходу відбулося урочисте вручення підручників, підготовлених у Польщі, що допоможуть підвищити якість навчання польської мови.
Також обговорювалися можливості для вчителів і учнів, створення сприятливого освітнього середовища та впровадження новітніх методик викладання польської мови.
До обговорення долучилися і магістрантки-полоністи ОПП «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» Хмельницького національного університету: Анна Моргачова (гр. ФППм-24), Світлана Буланова (гр. ФППм-24) та Ольга Дьяченко (гр. ФППмз-23), які висловили своє бачення сучасних освітніх процесів та перспектив полоністичних програм в Україні.
Заплановано регулярні зустрічі для підтримки діалогу між освітянами, обміну досвідом і вирішення актуальних питань у сфері полоністики. Це сприятиме подальшому зміцненню зв’язків між країнами та покращенню викладання польської мови в українських навчальних закладах.
Захід підкреслив важливість таких зустрічей для зміцнення співпраці та покращення умов для викладачів і студентів.
Зазначимо, що викладачі кафедри слов’янської філології та здобувачі вищої освіти, які навчаються або навчалися на ОПП «Філологія. Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська», «Польська мова і література, друга мова – англійська», «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))» неодноразово брали участь у різних заходах, які проводилися за безпосередньої присутності високопосадовців Республіки Польща.
Так, 7 вересня 2024 року Катерина Скочеляс (ФППм-23), Наталія Тихончук (ФППм-23), Алла Єльська (ФППм-24), Ліна Ляпіна (ФППмз-22), Світлана Василик (ФППмз-22) під час ХІІІ Національних читань (Narodowe Czytanie 2024) також мали можливість спілкуватися із віце-консулом Республіки Польща в Києві Томашем Сіповським (https://ksf.khmnu.edu.ua/uchast-magistrantiv-kafedry-slovyanskoyi-filologiyi-hmelnyczkogo-naczionalnogo-universytetu-v-hiii-naczionalnomu-chytanni/ ).
29–30 червня 2024 року в Києві відбувся IX Конгрес Спілки поляків України, де були присутні представники Міністерства закордонних справ в особі дипломатичного корпусу Посольства Польщі в Києві консул Яцек Гоцловський, віце-консули Анна Бабяк-Овад, Павел Овад. Серед делегатів Конгресу були віцепрезидент «OPOS Polonia» Наталія Тихончук (ФППм-23), віцепрезидент «Dom Polonia w Kijowie» Катерина Скочеляс (ФППм-23) і Тетяна Коробенко (ФППмз-23) (https://ksf.khmnu.edu.ua/uchast-magistrantiv-polonistiv-hnu-u-ix-kongresi-spilky-polyakiv-ukrayiny/ ).
25 лютого 2024 рр. доку до 100-річчя Віслави Шимборської в Київській бібліотеці ім. А. Міцкевича пройшов спектакль «Rzecz o Wisławie Szymborskiej. Staroświecka jak przecinek». На заході був новий Посол Польщі в Україні Ярослав Ґузи, а серед присутніх – Катерина Скочеляс (ФППм-23) і Тетяна Коробенко (ФППмз-23) (https://ksf.khmnu.edu.ua/uchast-magistrantiv-polonistiv-u-vystavi-polskoyu-movoyu/ ).
7 лютого 2024 року у рамках візиту заступника Міністра науки і вищої освіти Республіки Польща до України у Хмельницькому національному університеті відбулася робоча зустріч делегації з адміністрацією Хмельницького національного університету і викладачами кафедри слов’янської філології (https://ksf.khmnu.edu.ua/vizyt-polskoyi-delegacziyi-do-hmelnyczkogo-naczionalnogo-universytetu/ ).
5–9 липня 2023 року в Республіці Польща (Варшава) пройшов I Світовий конгрес польської освіти та науки за кордоном, де з промовою виступила старший викладач кафедри слов’янської філології Юлія Іванівна Серкова. У церемонії відкриття Конгресу взяли участь представники органів державної влади Республіки Польща: мiністр освіти та науки професор Пшемислав Чарнек, директор Департаменту співпраці з діаспорою та поляками за кордоном в Офісі Голови Ради міністрів Ян Бадовський, уповноважений уряду з питань діаспори та поляків за кордоном Ян Дзєдзічак (https://ksf.khmnu.edu.ua/vykladach-kafedry-slovyanskoyi-filologiyi-hnu-predstavlyala-ukrayinu-na-svitovomu-kongresi-polskoyi-osvity-i-nauky-za-kordonom/ ).
1–3 липня 2023 року у Варшаві (Польща) відбувся фінальний (міжнародний) етап VII Олімпіади з історії Польщі для польської діаспори та поляків за кордоном, у якому змагалися талановиті олімпійці з різних країн світу, зокрема й Анастасія Заміховська (гр. ФППА-23), керівником якої є старший викладач кафедри слов’янської філології Юлія Іванівна Серкова. Після оголошення результатів міжнародної олімпіади її учасниці мали унікальну нагоду поспілкуватися з Агатою Корнгаузер-Дудою – Першою леді Республіки Польща у Президентському палаці (https://ksf.khmnu.edu.ua/tradycziyi-peremog-na-mizhnarodnyh-olimpiadah-iz-polonistyky/ ).
2 травня 2022 року з нагоди Дня Польщі, Дня прапора та Дня польської діаспори і поляків за кордоном запрошення на зустріч від Президента Польщі Анджея Дуди отримали магістрантки Мар’яна Коць (ФПРм-22) та Євгенія Брильянт (ФПРмз-19)(https://ksf.khmnu.edu.ua/nashi-filology-polonisty-na-zustrichi-iz-prezydentom-polshhi/ ).
Отже, викладачі та здобувачі вищої освіти кафедри слов’янської філології мають можливість гідно представити Хмельницький національний університет на міжнародному рівні.
Інформація кафедри слов’янської філології