ПОДОРОЖ КРАЇНАМИ ХІМІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ

Три десятиліття, в останню неділю травня, Україна відзначає професійне свято працівників хімічної та нафтохімічної промисловості, яке підкреслює важливість їхньої роботи в різних сферах науки й технологій.

День хіміка в Україні активно підтримується провідними закладами вищої освіти з різних регіонів. Вони організовують відкриті лекції, майстер-класи та інтерактивні заняття, сприяючи розвитку майбутніх фахівців у галузі хімічної інженерії. Також проводяться конкурси з хімії, де здобувачі освіти можуть проявити свої знання і навички та отримати призи. Важливою частиною святкування є зустрічі випускників, на яких обговорюються можливості працевлаштування та кар’єрного росту в хімічній промисловості.

29 травня 2024 року на кафедрі хімії та хімічної інженерії відбувся захоплюючий науково-популярний захід, присвячений Дню хіміка – «Подорож країнами хімічних елементів», який став особливим для здобувачів освіти спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія. Під час заходу творча молодь продемонструвала сучасні досягнення хімічної науки і промисловості, а також розповіла про цікаві факти та відкриття у світі хімічних елементів.

З метою поглиблення зацікавленості у спеціальності було проведено ряд конкурсів, в яких здобувачі освіти активно брали участь. Такі заходи розвивають навчальний процес і мотивують здобувачів освіти до детального вивчення хімічних технологій та інженерії.

Слід зазначити, що здобувачі освіти кафедри хімії та хімічної інженерії вирізняються творчим підходом та креативністю у вивченні хімії, хімічної інженерії, тому продемонстрували цікаву конкурсну програму. Журі, у складі якого були науково-педагогічні працівники та здобувачі освіти кафедри хімії та хімічної інженерії, а саме: старший викладач Оксана Бойко, доцент Василь Нездоровін, здобувач освіти групи     ХТІ-20-1 Михайло Колотило, випускниця групи ХТІм-22-1, асистент Тетяна Іщук, мали вирішити непросте завдання – обрати переможців у різних номінаціях. Кожен учасник під час заходу проявив високий рівень таланту та креативності. Завдяки об’єктивності та професіоналізму журі були визначені переможці, які отримали нагороди.

Традиційно під час відзначення Дня хіміка відбувається «посвята в хіміки» здобувачів освіти першого року навчання. Так здобувачі освіти групи ХТІ-23-1 урочисто після складання обітниць хіміків, повноцінно долучилися до творчої родини хіміків.

У рамках конкурсної програми здобувачі освіти кожного курсу підготували захоплююче відео “Подорож країнами хімічних елементів”, де відкрили захопливий світ хімії та представили різноманітні хімічні елементи, які мають географічне походження, їх властивості та застосування в різних сферах життя. Відповідно до результатів голосування на сторінці кафедри хімії та хімічної інженерії в соціальних мережах Facebook та Instagram, переможцями за найкращий відеоролик стали групи здобувачі освіти груп ХТІ-22-1 та ХТІ-23-1.

На заході хімічні технології поєдналися з модою, дозволяючи здобувачам освіти кафедри хімії та хімічної інженерії виразити свою творчість через унікальне дефіле Fashion Chemistry в хімічних халатах з авторським дизайном. Кожен хімічний халат став не лише предметом моди, а й символом наукового дослідження та розвитку.

Конкурс Fashion Chemistry дозволив здобувачам освіти зробити крок у світ моди, використовуючи їхні знання та уміння в галузі хімії та хімічної інженерії. Це була неперевершена можливість продемонструвати, що хімія може бути не лише наукою, але й джерелом натхнення для творчості. За результатами конкурсу Fashion Chemistry одноголосно переможцями стали здобувачі освіти групи ХТІ-20-1 на чолі з куратором групи, доцентом Тетяною Іванішеною.

Під час заходу «Подорож країнами хімічних елементів» були обрані номінації для здобувачів освіти та курсів спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія. За рішенням журі, переможцями стали:

• в номінаціях здобувачів освіти: «Креативний хімік» – Антон Партика, група ХТІ-22-1; «Незнайдений хімік» – Михайло Колотило, група ХТІ-20-1; «Кібер-хімік» – Артем Бабій, група ХТІ-22-1; «Хімік зірка соцмереж – Зоряна Черешня, група ХТІ-20-1; «Каталізатор хімік» – Назарій Камінський, група ХТІ-21-1.

• в номінаціях курсів: «Шляхетні метали» – здобувачі освіти групи ХТІ-20-1, в номінації «Галогени» – здобувачі освіти групи ХТІ-21-1, в номінації «Рідкісно-земельні метали» – здобувачі освіти групи ХТІ-22-1, в номінації «І група головна підгрупа» – здобувачі освіти групи ХТІ-23-1.

За ініціативи завідувача кафедри хімії та хімічної інженерії, професора Ольги Параски, спільно зі здобувачами освіти та професорсько-викладацьким складом кафедри, було оголошено збір коштів для підтримки ЗСУ. Учасники заходу та хімічна спільнота мали можливість зробити свій внесок у допомогу нашим захисникам. Завдяки об’єднанню родини кафедри хімії та хімічної інженерії та всім, хто долучився до цієї благородної ініціативи, було зібрано 8000 грн. Зібрані кошти будуть спрямовані до ГО Хмельницького національного університету «Подільський центр громадських ініціатив», одним із напрямів діяльності якої є здійснення благодійної та волонтерської діяльності для забезпечення поточних потреб ЗСУ.

Дякуємо всім, хто брав участь у підготовці та організації науково-популярного заходу “Подорож країнами хімічних елементів». Такі заходи не тільки підвищують інтерес до хімії та хімічної інженерії серед молоді, але й сприяють зміцненню зв’язків між закладами вищої освіти та промисловими підприємствами, що є ключовим для подальшого розвитку хімічних технологій та інженерії.

Дякуємо ЗСУ за можливість працювати і навчатися. Разом крокуємо до ПЕРЕМОГИ!

Кафедра хімії та хімічної інженерії