Візит польської делегації до Хмельницького національного університету

7 лютого 2024 року у рамках візиту заступника міністра науки і вищої освіти Республіки Польща до України відбулася робоча зустріч у Хмельницькому національному університеті.

Візит польської делегації відбувався з метою ознайомлення із діяльністю українсько-польського міжнародного співробітництва та розвитком полоністики у Хмельницькому національному університеті.

Республіку Польща у складі делегації представляли:

Andrzej Szeptycki, професор, заступник міністра науки і вищої освіти Республіки Польща;

Łukasz Adamski, доктор, заступник директора Центру Мєрошевського;

Mateusz Białas, директор Представництва Польської академії наук у Києві;

Agnieszka BieńczykMissala, професор, доктор габілітований, кафедра стратегічних досліджень і міжнародної безпеки, факультет політології та міжнародних досліджень, Варшавський університет;

Tadeusz Iwański, керівник команди України Центру східних досліджень Варшавського університету;

Ernest Małkiewicz, помічник міністра;

Stanisław Stępień, професор, Південно-Східний Науковий Інститут у Перемишлі;

Jan Zdanowski, Посольство Республіки Польща в Києві;

Damian Ciarciński, Генеральний консул Республіки Польща у Вінниці.

Робоча зустріч розпочалася у кабінеті ректора Хмельницького національного університету Сергія Матюха, який ознайомив усіх почесних гостей університету із його діяльністю, спеціальностями, напрацюваннями у сфері міжнародного співробітництва.

Зустріч із представниками університету розпочалася під національні гімни двох країн – України і Польщі. Також хвилиною мовчання всі учасники зустрічі вшанували пам’ять українців – жертв російської агресії.

У присутності адміністрації університету (проректорів, деканів факультетів), викладачів кафедри слов’янської філології ректор університету Сергій Матюх розповів високоповажній делегації про українсько-польську співпрацю університету та анонсував проведення влітку 2024 року традиційної міжнародної конференції «Українсько-польські наукові діалоги», показавши хронологію проведення таких конференцій, починаючи з 2004 року, та запросивши до участі в ній почесних учасників делегації.

Заступник міністра науки та вищої освіти Республіки Польща Анджей Шептицький у своєму виступі зосередив увагу на польсько-українському наукових й освітньому співробітництвах, окреслив перспективи і можливості подальшого розвитку співпраці між нашими країнами в освітній та науковій сферах.

Неля Подлевська, завідувач кафедри слов’янської філології доповіла про результати діяльності кафедри, яка здійснює підготовку майбутніх полоністів за ОПП бакалаврського рівня: «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», «Польська мова і література, друга мова – англійська», «Середня освіта (Мови і літератури (польська, українська))» та магістерського рівня «Філологія. Слов’янські мови та лтератури (пеерклад включно), перша – польська», зосередивши увагу на міжнародній діяльності викладачів та студентів, академічній мобільності, міжнародних практиках, участі у реалізації міжнародних проєктів, досягненнях викладачів і студентів не лише в університеті, Україні, але й поза її межами. Додаткова інформація для усіх зацікавлених:  https://ksf.khmnu.edu.ua/

Юлія Серкова, старший викладач кафедри слов’янської філології, голова Спілки вчителів польської мови Хмельницької області, представила діяльність Українсько-польського центру європейської інтеграції Хмельницького національного університету як осередку вивчення польської мови, підвищення кваліфікації вчителів-полоністів України, проведенні різних етапів міжнародних олімпіад з польської мови і літератури, історії Польщі, організатора зустрічей з поважними польських діячами та ін.

Дамян Цярціньскі, генеральний консул Республіки Польща у Вінниці,  відзначив вагомий внесок Хмельницького національного університету в українсько-польську співпрацю та зосередив увагу на значних досягненнях кафедри слов’янської філології у розвитку полоністики в Україні.

Лукаш Адамський, заступник директора Центру Мєрошевського, взявши слово, запросив усіх учасників зустрічі, яких цікавить реалізація міжнародних проєктів, використовувати ті можливості, які пропонує як для викладачів, так і для студентів ця відома польська інституція.

Модератор заходу завідувач відділу навчально-виховної роботи ХНУ, доцент кафедри слов’янської філології Інна Горячок подякувала усім за можливість здійснення візиту високоповажної делегації до Хмельницького національного університету, за увагу до наших полоністичних спеціальностей, пропозиції щодо їх подальшого розвитку, налагодження міжнародної співпраці та відкриття нових перспектив подальшої спільної освітньо-наукової діяльності.

Неля Подлевська, завідувач кафедри слов’янської філології