![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/farmak-foto1-golovna-1024x1024.jpg)
На початку грудня відбувся Всеукраїнський онлайн-хакатон «Farmak Science Start 3.0», в якому брала участь здобувач вищої освіти групи ХТІм-22-1 за спеціальністю 161 «Хімічні технології та інженерія» Тетяна Іщук. На хакатоні було подано понад 200 заявок учасників, але лише 32 фіналіста отримали можливість презентувати свої ідеї у командах. Це були захоплюючі 740 хвилин онлайн-спілкування та безліч самостійної роботи, практичні кейси, можливості показати знання та креатив.
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/farmak-foto2-1024x1024.jpg)
Тетяна Іщук та її команда, під назвою «StarPharm», працювали над важливим науковим кейсом – створення лікарського засобу з кровоспинним ефектом. Разом вони вивчали ризики втрати крові, механізми згортання крові, аналоги існуючих кровоспинних препаратів, вибір мішені для доставки діючої речовини в організм, обґрунтування вибору активної фармацевтичної речовини та лікарської форми.
![](https://khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/farmak-foto3-1024x1024.jpg)
Почесне журі відмітило «StarPharm» за їхній внесок та наукову новизну. Команда презентувала ідею кровоспинного гелю для зовнішнього застосування на основі Зеїну та здобула почесне 3-тє місце на Всеукраїнському рівні.
Пишаємося досягненнями молодих дослідників та бажаємо нових перемог у наукових та інноваційних здобутках! Дякуємо @farmak.hr та @ugen.team за організацію заходу, розвиток і підтримку креативний ідей.
Кафедра хімії та хімічної інженерії,
Наукове товариство студентів і молодих вчених