Перша Всеукраїнська конференція з питань просування методики CLIL у процес викладання англійської мови

CLIL (Content and Language Integrated Learning) – це вивчення англійською (або іншою іноземною мовою) всіх або декількох предметів навчальної програми. Це може бути художнє мистецтво, історія, географія, біологія, математика, хімія, література та навіть фізкультура.

Програма CLIL ставить перед собою дві глобальні цілі, а саме: достатній рівень вивчення шкільного предмета за допомогою іноземної мови, а також глибоке вивчення іноземної мови. Завдяки такому підходу навчання учнів рідною та іноземною мовою становить один безперервний процес.

З CLIL тренуються усі аспекти вивчення мови, оскільки матеріали мають різний вигляд – не лише у текстовому форматі, а також у аудіо- та відео-. Крім того, учасникам курсу необхідно виконувати практичні завдання, для яких необхідне письмо та усне англійське мовлення.

28 жовтня 2023 у місті Мукачево відбулась перша в Україні конференція, присвячена виключно впровадженню CLIL у навчальний процес. Хочу висловити вдячність організаторам, і зокрема, моїй колезі, одній із спікерів на цьому заході, Наталі Зачинській (засновниця мовної студії А+, сертифікати CELTA, TKT, FCE (C1), IELTS (8.0) за запрошення та можливість набути досвіду і надихнутись атмосферою креативності та співпраці.

Від початку повномасштабного військового вторгнення на територію нашої країни професіонали у сфері викладання англійської мови не мали можливості зустрічатись офлайн. Ця конференція подарувала учасникам шанс повчитись, попрацювати у командах, представити пропозиції Міністерству освіти України та долучитись до допомоги нашим дорогим захисникам.

Подібні заходи як ковток свіжого повітря у період викладання у складні часи. Наші вчителі надзвичайні, не втомлюються шукати нові форми та методи задля покращення освітнього процесу, заради учнів, студентів, які потребують підтримки. Для мене особисто, цінним є досвід участі у конференції, зокрема, для викладання певних тем у дисципліні «Практичний курс англійської мови».

Ще потрібно трохи часу, щоб усвідомити усі важливі питання, що обговорювались, але безперечно, за методикою CLIL – майбутнє. Варто спробувати і ваше заняття заграє новими фарбами.

Доцент кафедри іншомовної освіти і міжкультурної комунікації
Олена Дорофєєва