З 18 по 22 вересня 2023 року доценти кафедри комп’ютерної інженерії та інформаційних систем Ірина Засорнова і Ольга Павлова продовжили роботу над проєктом GTUA «Зелена трансформація українських університетів».
У межах проєкту представники семи українських університетів, а саме Хмельницького національного університету, Національного університету «Львівська Політехніка», Луцького національного університету, Дніпровської політехніки, Харківського університету радіоелектроніки, Сумського Державного університету, Національного університету «Одеська політехніка» і національного агентства із забезпечення якості вищої освіти взяли участь у VIII Діалозі «Unite! Ecosystems», який відбувся у Вроцлавській Політехніці, м. Вроцлав, Польща.
Метою роботи Діалогу було обговорення питань щодо форми європейських університетських екосистем з точки зору посилення синергії в галузі наукових досліджень та досягнення цілей сталого розвитку у закладах вищої освіти.
На Діалозі були присутні більше 300 учасників з дев’яти європейських університетів-альянсів Польщі, Австрії, Франції, Швеції, Німеччини, Фінляндії, Італії, Іспанії та Португалії, включаючи науковців, співробітників, студентів і осіб, які приймають рішення, сприяючи співпраці та майбутнього розвитку Європейських університетів.
Основна увага Діалогу була зосереджена навколо важливості розвитку співпраці та інтеграції в екосистемах європейських університетів для стимулювання інновацій, ефективності та сталого зростання. Об’єднуючи ці екосистеми, захід мав на меті створити динамічну платформу для різноманітних зацікавлених сторін для співпраці, обміну ідеями та спільного формування майбутнього вищої освіти.
Під час Діалогу доценти Ірина Засорнова та Ольга Павлова працювали над розробкою моделі для зеленого транс’європейського кампусу (стандарти, зелені результати навчання, кампус і науково-дослідні розробки з наступним внутрішнім оцінюванням Unite!); тематичних воркшопах «Енергетичний перехід», «Зелений перехід» та «Клімат»; брали участь у дебатах та круглих столах на теми навчання і викладання, згідно концепції сталого розвитку, у спільних обговореннях щодо проєктних консорціумів для викликів Horizont, створення можливостей стажування та участі у спільному використанні інфраструктури тощо.
Сьогодні українські і європейські університети мають важливу місію – через науку вирішувати нагальні проблеми, пов’язані з енергетикою, кризою ресурсів і зміною клімату. Набуті під час Діалогу навички та досвід буде впроваджено у навчальний процес Хмельницького національного університету при розробці програм мікрокредитів та у проєкт стандарту «Зелена трансформація українських університетів».
За інформацією кафедри
комп’ютерної інженерії та інформаційних систем