Під час зборів аспірантів першого року навчання, 29 листопада 2022 року, молоді науковці ознайомилися з проєктом «Наукою вишиваємо Україну», започаткованого Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України. З вірою у перемогу України, між повітряними тривогами та відсутністю світла, аспіранти вишили фрагмент карти Хмельниччини та дійшли до екватору проєкту.
Історія вишивки на теренах України має не одну тисячу років. Переважно, вишивали дівчата. Під час тонкої роботи, майстрині співали пісень і молилися. Вірили, що так вироби стають оберегом. У такій вишивці сакральне значення має все – від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору.
Зараз елементи української вишиванки використовують у своїх колекціях визнані у світі модельєри та будинки моди: «Жан-Поль Готьє», «Джон Ґальяно», «Gucci», «Valentino», «Dolce & Gabbana». А в 2015 р. американський «Vogue» опублікував статтю, в якій назвав українську вишиванку одним з головних трендів сезону. Зірки шоу-бізнесу теж у захваті від українських вишиванок. У період проведення Чемпіонату Європи з футболу, в 2012 р., в Україні, Мадонна придбала собі українську вишиванку. Також полюбляють носити вишиванки Міла Куніс, Діта фон Тіз, Сандра Буллок.
В Україні вишиванка вже тривалий час символізує родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Таким чином, аспіранти першого року навчання приєдналися до дружньої родини науковців Хмельницького національного університету та закодували символи-обереги в орнаменті Всеукраїнського проєкту «Наукою вишиваємо Україну».
Детальніше про проєкт на сайті РМУ при МОН http://ysc.in.ua/
Наукове товариство студентів та молодих вчених ХНУ,
відділ аспірантури та докторантури ХНУ