Відбулася Всеукраїнська конференція «Літературна творчість Кароля Войтили – тексти і контексти» (Брюховичі), участь в якій взяли магістранти 1 та 2 курсів навчання за освітньою програмою «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» та викладачі кафедри слов’янської філології (кандидат філологічних наук, доцент Людмила Станіславова та кандидат педагогічних наук, доцент Інна Горячок) Хмельницького національного університету. Конференція була організована спільно зі Спілкою вчителів польської мови в Україні.
«Ця конференція стала наступним кроком до вдосконалення польської мови та вивчення польської літератури. Іван Павло ІІ, якого поляки називають Іваном Павлом Великим, є філософом, драматургом, автором поезії та прози філософського змісту. Про це та багато іншого я, як учасниця конференції, дізналася від дослідників його літературної творчості – викладачів університетів Перемишля, Познані, Кракова та Жешова. Детальний аналіз деяких творчих доробків польських мовознавців та літературних критиків полегшить, без сумніву, розуміння творів Івана Павла ІІ, зміст і вагу його мудрого слова.
Із подарованих учасникам конференції книг, найбільше я радію українському перекладу великого інтерв’ю «Пам’ять та ідентичність», яке вже маю у польському варіанті під назвою «Pamięć i tożsamość». Мати можливість порівняти ці переклади – безцінний для мене освітній здобуток» (Катерина Стингач, магістрантка 1 курсу)
Всеукраїнська наукова конференція «Літературна творчість Кароля Войтили – тексти і контексти» дала можливість відкрити для себе літературну діяльність Івана Павла ІІ. Поезія Кароля Войтили – це не рими і розмір, це роздуми, філософія, всесвіт. В одному рядку сказано більше, ніж на десятках стрінок. Потрібно не читати, а вчитуватися в мудрі поради, зокрема у промові «Не будуйте мені пам’ятників, а слухайте, що я кажу» зашифроване послання до людства, але, на жаль, ми цього не дотримуємося, як слід. Святі не тільки за життя творили дива, а й після смерті допомагають відчувати їх підтримку. Таким дивом є Слово святого Івана Павла ІІ (Олена Удовенка, магістрантка 1 курсу)
Додаткова інформація про конференцію:
http://rkc.lviv.ua/news_view-Spogadu_pro_poetuchnu_tvorchist_sv__Joana_Pavla_II_u_Lvovi-pl
Матеріал конференції став актуальним доповненням до знань магістрантів у рамках вивчення дисциплін «Контексти польської культури», «Польська література в системі мистецтв» тощо, а також спонукала до роздумів щодо висвітлення процесу набутих професійних компетентностей у матеріалах збірника наукових праць викладачів та студентів «Славістичні студії: лінгвістика, літературознавство, дидактика», 10 випуск якого незабаром здійснить кафедра слов’янської філології ХНУ (принагідно запрошуємо до публікації всіх охочих).
Інформація кафедри слов’янської філології
25.10.2021