7 вересня 2021
Тема: Нові дані, метрики та інтерфейс у JournalCitationReports
Тези: 30 червня 2021 оновився JournalCitationReports: аналітичний інструмент на основі даних WebofScienceCoreCollection в якому можна детально проаналізувати видання для яких розраховується імпакт фактор JournalImpactFactor (JIF). На повторі липневого вебінару розглянемо новий інтерфейс програми, основні показники, які можна визначити для видання, чому не розраховується імпакт фактор для суто гуманітарних видань, що показує нова метрика JournalCitationIndicator (JCI), яку інформацію можемо отримати, як її зберегти. Як застосувати інструмент для підбору та оцінки видання для публікації власних результатів та для формування стратегії розвитку видання. І звісно про вартість публікації та де друкуватися безкоштовно. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
Реєстрація:
8 вересня 2021
Тема: Швидке і коректне оформлення публікації з EndNote
Тези: Структура статті. Формати пристатейної бібліографії. Зразки оформлення публікації. Можливості і функції референс-менеджераEndNote. Покрокова інструкція для початківців. Створення аккаунту, наповнення бібліотеки через імпорт записів з WebofScience, сайтів журналів, онлайн бібліотек, GoogleScholar, додавання записів вручну. бібліотеки, створення та впорядкування каталогу, спільний доступ до даних, використання у науковій роботі та освітньому процесі. Оформлення та переоформлення статті за форматом обраного видання за допомогою Cite WhileYouWrite™. Корегування тексту, додавання/видалення посилань, версія рукопису для подання до видання. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
Реєстрація:
9 вересня 2021
Тема: Нові та старі можливості WebofScienceCoreCollection
Тези: Часто у школі перший твір вересня був «Як я провів літо». За аналогією перший вебінар нового навчального року буде про класичні і нові, зокрема ті що з’явилися літом функції WebofScienceCoreCollection. Які можливості у даної бази для науковця, викладача та адміністратора? Де знайти ключову літературу за своєю темою? Де знайти партнера або рецензента? Які установи та науковці є лідерами за даним напрямом? Як з ними зв’язатися? Які теми виносити на семінарські заняття та колоквіуми? Які теми курсових можуть бути? З чого починати роботу над курсовими роботами? Які видання спеціалізуються на даній темі? Які установи фінансували такі дослідження? Як знайти відповіді на ці питання за допомогою базового пошуку з використанням операторів пошуку та символів скорочення. Як виділити найцитованіші роботи останніх років? Як зберегти та поділитися з колегами найцікавішими даними? Як проаналізувати вибірку документів? Чи варто боятися індексу Гірша і про що говорить цитованість публікації. Окремо про нові функції, що з’явилися останнім часом. А також відповіді на питання з ваших реєстраційних анкет
Реєстрація:
Слухачі, які були присутні більше 90 % основного часу вебінарів 7–9 вересня, протягом трьох робочих днів отримують сертифікат учасника. Реєстрацію на вебінари – відкрито, перейдіть за посиланням, натисніть Register, заповніть анкету, не забувайте поділитися інформацією з колегами. Зважайте, що Webex не підтримує операційну систему XP.
29 вересня 11:00-13:00 запрошуємо долучитися до спільного з компанією Антиплагіат вебінару
Як перестати турбуватись і почати публікуватись
російською мовою, оскільки до трансляції долучаються слухачі з 19 країн, сертифікат передбачено.
Тема1: «Автор і «Антиплагіат»: від любові до ненависті…»
Лектор: Ольга Біленька, керівник учбово-методичного центра методичного компанії Антиплагіат
Анонс: Сьогодні більшість наукових журналів практикують перевірку надходящих рукописів на запозичення. При цьому більшість редакторів надають перевагу орієнтуватись виключно на формальний критерій – процент оригінального текста. Як наслідок, левова частка відмов пов’язна саме з недостатньою оригінальністю статті, що не може визивати дратування і навіть гнів авторів. На вебінарі поговоримо про формальний і не формальний підходи редакторів до перевіркам на запозичення, разом з вами розберемось, як працює система “Антиплагіат”, як розраховуються показники “Цитування” і “Самоцитування”, чи виявляються перевідні запозичення і переказ, чи можна обманути “Антиплагіат”.
Тема2: «Публікаційна активність: швидше, вище, сильніше»
Лектор: Ірина Тіхонкова, к.б.н., консультант по регіональним рішенням Clarivate
Анонс: Публікації дозволяють вченому продемонструвати свої досягнення і получити оцінку науковим спільнотою. На попередніх етпах оцінки грантової заявки організації, фінансуючі науку, використовують наукометричні показники, основою яких є статті і цитування. На вебінарі розберемо абсолютні і нормалізовані показники: цитування, імпакт фактор, Journal Citation Indicator (JCI), квартиль, індекс Хірша, beamplot від чого вони залежать і де їх подивитись. Оцінимо діяльність вченого і організації. Визначимо причини успіху і невдач, продумаємо публікаційну стратегію. Обговоримо статті, їх роль, формати, коли і як починати писати, як офрмлювати, як підбирати безкоштовний журнал для публікації, рецензування і за що відхиляють статті. І, звичайно, дізнаємось, як стати олімпійським чемпіоном!
Натисніть слово Register і заповніть анкету.
Записи вебінарів українською на ютуб каналі
Розклад вебінарів мовами Євросоюзу
06.09.2021