В межах реалізації науково-дослідницького проєкту “СОЦІАЛЬНА ФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ РЕЛІГІЇ В УМОВАХ МАСШТАБНИХ НЕБЕЗПЕК: ідейно-теоретичний та практичний виміри” за державним реєстраційним номером: 0121U109446 відбулася експертна зустріч.
Проєкт реалізують:
– докторка філософських наук Ірина Горохолінська (ЧНУ імені Ю.Федьковича) – керівниця проєкту;
– кандидат філософських наук Віталій Мудраков (Хмельницький національний університет);
– кандидат філософських наук Олександр Марчук (ЧНУ імені Ю.Федьковича);
– кандидат філософських наук Ігор Руснак (ЧНУ імені Ю.Федьковича);
– кандидат історичних наук Ігор Луцан (ЧНУ імені Ю.Федьковича);
– аспірантка, магістерка релігієзнавства Ірина Лазоревич (ЧНУ імені Ю.Федьковича);
– магістр богослов’я Остап Рій (ЧНУ імені Ю.Федьковича).
Темою експертної зустрічі стала проблема “Облаштування релігійного життя під час пандемії Covid-19 у вимірах віросповідної та соціальної відповідальності”.
Експертами виступили:
Микола Лагодич – протоієрей Православної Церкви України, кандидат історичних наук, кандидат наук з богослов’я, доцент (ЧНУ імені Ю.Федьковича);
Наталія Ханецька – кандидатка психологічних наук, доцентка, психотерапевтка (Хмельницький національний університет);
Сергій Бухаров – начальник відділу з питань релігій та національностей управління культури Чернівецької облдержадміністрації; магістр релігієзнавства;
Віталій Гунько – секретар Буковинської конференції Церкви адвентистів Сьомого Дня в Україні (Чернівці).
Обговорювалися суспільно важливі й водночас дискусійні, резонансні аспекти ідейного і практичного позиціювання релігійних спільнот в умовах нещодавніх пандемійних ризиків. Зокрема йшлося про:
Критерії соціально відповідальної реалізації місії Православної Церкви; варіативність підходів до організації обрядових практик у ситуації, яка склалася; умови здійснення Таїнств в обставинах карантинних обмежень.
Дослідницький погляд на важелі збереження психологічного здоров’я на тлі пандемійних викликів; психологічне бачення щодо спроможностей релігій в цьому аспекті.
Загальний моніторинг ключових маркерів й суперечностей руху українських релігійних організацій до втілення в життя соціально відповідального служіння у перипетіях епідемічних нестандартностей.
Досвід діяльного впровадження засад здорового способу життя адвентистськими спільнотами (з акцентом на модифікацію такої активності в пандемійних реаліях); соціально значущі, практичні та терапевтичні ініціативи, якими опікуються адвентисти Сьомого Дня.
30.06.2021