8 квітня 2021 року на базі кафедри машин та апаратів, електромеханічних та енергетичних систем в онлайн режимі відбувся науково-практичний семінар «Сучасні технології та обладнання у виробництві та навчальному процесі».
На семінарі були присутніми студенти, що навчаються за освітніми та освітньо-науковими програмами «Галузеве машинобудування», «Машини і апарати легкої промисловості», «Робототехнічні та мехатронні системи галузі», «Енергетичний менеджмент», «Електропобутова техніка», «Технології легкої промисловості (конструювання та технології швейних виробів), «Художнє моделювання, конструювання та технології швейних виробів», «Дизайн», «Професійна освіта (технологія виробів легкої промисловості) (швейні вироби)», «Проектування взуття та галантерейних виробів», «Індустрія моди в легкій промисловості» та викладачі: кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем, кафедри технології і конструювання швейних виробів; кафедри технології і конструювання виробів із шкіри; кафедри професійної освіти і декоративного мистецтва, кафедри вищої математики і комп’ютерних застосувань Хмельницького національного університету; Технологічно-природничого університету в м.Бидгощ (Польща) та Сілезького технологічного університету в м.Глівіце (Польща); навчальних закладів різних рівнів акредитації з Хмельницької, Вінницької, Львівської, Рівненської, Волинської, Закарпатської, Черкаської, Житомирської областей.
На зустрічі були присутні представники від виробництва та бізнесу ТОВ «Екоальт», ПП «КМ-Поділля», ТОВ «Спарк-швейне обладнання», ТОВ «Швеймаш», ПП «EmBOX», ТОВ «Літма», ТОВ «Карат», ПП «Вітнел», ПАТ ЕК «Хмельницькобленерго», ТЦ «Буг», МКП «Хмельницькводоканал», ТОВ «Сіменком інжинірінг», ТОВ «ТопСітіСервіс», Української електротехнічної корпорації Аско-Укрем, частина яких є стейкхолдерами освітніх та освітньо-наукових програм кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем, зокрема: «Галузеве машинобудування», «Машини і апарати легкої промисловості», «Робототехнічні та мехатронні системи галузі», «Енергетичний менеджмент», «Електропобутова техніка».
Відкрив захід ректор Хмельницького національного університету професор Микола Єгорович Скиба, який в своїй промові наголосив на важливості проведення такого заходу, що об’єднує представників навчальних закладів України різних рівнів акредитації, представників виробничих підприємств та фірм, що є стейкхолдерами освітніх програм.
Микола Єгорович відмітив, що науково-практичний семінар дає можливість обговорити актуальні питання та поділитися досвідом стосовно впровадження новітнього устаткування та технологій на виробничих підприємствах, в освітньому процесі, внести рекомендації та пропозиції стосовно поліпшення освітніх програм за якими навчаються студенти у навчальних закладах.
Проректор з науково-педагогічної роботи Матюх Сергій Анатолійович охарактеризував структуру та особливості навчання за освітніми програмами в Хмельницькому національному університеті.
Начальник відділу маркетингу і реклами Української електротехнічної корпорації Аско-Укрем Колодій Оксана Михайлівна, наголосила на важливості сьогоднішнього заходу та відкритості їхнього підприємства до різних форм співпраці з навчальними закладами. Коротко розповіла про корпорацію та її місце на ринку електротехнічної продукції України.
Під час семінару ректор Хмельницького національного університету Скиба М.Є. вручив дипломи магістрів зі спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» випускникам кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем директору ТОВ «Екоальт» Каретному Сергію Васильовичу та менеджеру із логістики ТОВ «Екоальт» Яворській Тетяні Зіновіївній.
Фірма «Екоальт» на чолі з директором Каретним С.В. всебічно допомагає кафедрі машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем на протязі тривалого періоду часу устаткуванням для наповнення навчально-наукової лабораторії відновлювальних джерел енергії, є співорганізатором та спонсором щорічного обласного конкурсу з енергозбереження та енергоефективності, який проводить кафедра машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем.
На семінарі обговорювалися питання впровадження високих технологій в наукових дослідженнях, енергозберігаючих технологій та обладнання на підприємствах та сфері побуту, тенденцій розвитку сучасного електротехнічного обладнання, електропобутової техніки та швейного устаткування.
Фірма Екоальт є лідером в Хмельницькому регіоні та Україні зі встановлення систем вентиляції, кондиціювання та обігріву приміщень, стейкхолдером освітніх програм кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем.
З доповіддю на тему «Сучасні системи вентиляції, кондиціювання та обігріву приміщень» виступив директор ТОВ «Екоальт» Каретний С.В.
Сергій Васильович розповів присутнім про можливості застосування теплових насосів для гарячого водопостачання та обігріву приміщень. Привів приклади реалізованих проектів в цьому напрямку фірмою «Екоальт». Розповів присутнім про сучасні системи вентиляції та кондиціонування повітря, що використовуються на підприємствах та у побуті.
Приватне підприємство «КМ-Поділля» є лідером в Україні з виробництва взуття для бальних танців.
З доповіддю на тему «Сучасне обладнання для виробництва взуття» виступив директор приватного підприємства «КМ-Поділля» Кізіков Олександр Миколайович.
Олександр Миколайович розповів учасникам семінару про основні тенденції розвитку взуттєвої галузі. Зупинився на новітніх машинах та установках для лазерної різки матеріалів, дублювання матеріалів, встановлення фурнітури та аксесуарів для оздоблення, швейних напіватоматах та автоматах для виконання різних технологічних операцій у взуттєвій промисловості.
Компанія «EmBOX» займається машинною вишивкою та термодруком на одязі, головних уборах, аксесуарах, меблях та предметах інтер’єру.
З доповіддю на тему «Новітнє обладнання для вишивки та друку» виступив директор приватного підприємства «EmBOX», випускник кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем Котович Назар Мирославович.
Назар Мирославович розповів учасникам семінару про останні світові досягнення в області устаткування для створення машинної вишивки та технології, які при цьому застосовуються. За допомогою представлених відеороликів присутні мали змогу ознайомитися з роботою такого обладнання.
Корпорація АСКО-УКРЕМ – лідер на ринку електротехнічної продукції України. Її основна спеціалізація – виробництво і продаж якісного та доступного українському споживачеві електротехнічного обладнання: низьковольтної автоматики, інсталяційної та світлотехнічної продукції, первинних елементів живлення.
Технічний фахівець корпорації АСКО-УКРЕМ Пушкар Юрій Вікторович розповів про присутнім на семінарі про асортимент продукції Української електротехнічної корпорації АСКО-УКРЕМ. Відповів на питання, що ставилися учасниками.
На семінарі були присутніми студенти, що навчаються за освітніми та освітньо-науковими програмами «Галузеве машинобудування», «Машини і апарати легкої промисловості», «Робототехнічні та мехатронні системи галузі», «Енергетичний менеджмент», «Електропобутова техніка», «Кібербезпека» «Технології легкої промисловості (конструювання та технології швейних виробів), «Художнє моделювання, конструювання та технології швейних виробів», «Дизайн», «Професійна освіта (технологія виробів легкої промисловості) (швейні вироби)», «Проектування взуття та галантерейних виробів», «Індустрія моди в легкій промисловості» та викладачі: кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем, кафедри технології і конструювання швейних виробів; кафедри технології і конструювання виробів із шкіри; кафедри професійної освіти і декоративного мистецтва, кафедри вищої математики і комп’ютерних застосувань Хмельницького національного університету; Технологічно-природничого університету в м.Бидгощ (Польща) та Сілезького технологічного університету в м.Глівіце (Польща); навчальних закладів різних рівнів акредитації з Хмельницької, Вінницької, Львівської, Рівненської, Волинської, Закарпатської, Черкаської, Житомирської областей.
В рамках програми обміну, науково-педагогічними співробітниками обох навчальних закладів проводяться лекції для студентів. Викладачі проходять стажування на профільних кафедрах механічного факультету даного навчального закладу. Здійснюється обмін студентами. Студенти кафедри різних форм навчання під час поїздок до Технологічно-природничого університету ознайомлюються з матеріально-технічною базою, відвідують навчальні заняття та сучасні промислові підприємства Куяво-Поморського воєводства.
Професор Технологічно-природничого університету, почесний доктор Хмельницького національного університету Францішек Бромберек на семінарі виступив із темою «Особливості підготовки фахівців на механічному факультеті в Технологічно-природничому університеті м.Бидгощ».
Під час виступу пан Францішек розповів про організацію навчального процесу відповідно до вимог Болонського процесу та навчання на механічному факультеті. Детально охарактеризував навчання на першому рівні освіти – бакалавраті, другому – магістратурі, третьому – докторантурі.
Стосовно навчання в докторантурі охарактеризував кроки, які необхідно пройти здобувачу наукового ступеня від етапу вибору наукового керівника до подання готової кваліфікаційної роботи.
Під час пленарного засідання та дискусійної панелі було обговорено питання особливостей професійної підготовки майбутніх інженерів-механіків та електромеханіків, вимог до сучасного фахівця на ринку праці, взаємозв’язку виробництва із навчальним процесом. Присутніми фахівцями та стейкхолдерами було обговорено освітні програми підготовки здобувачів освіти рівнів бакалавр, магістр і доктор філософії зі спеціальностей 133 Галузеве машинобудування, 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка та надано ряд рекомендацій та пропозицій щодо їх поліпшення.
Центр інноваційних 3D-технологій
Науково-інноваційний центр
Навчально-наукова лабораторія відновлювальних джерел енергії
Навчальна лабораторія електропобутової техніки
Олег Поліщук,
доктор технічних наук, професор,
завідувач кафедри машин і апаратів,
електромеханічних та енергетичних систем
14.04.2021