Про кафедру слов’янської філології Хмельницького національного університету у міжнародному виданні «Biuletyn Polonistyczny»

«Biuletyn Polonistyczny» – періодичне видання Інституту літературних досліджень Польської академії наук, що займається узагальненням інформації про дослідження у сфері теорії та історії польської літератури та опублікуванням її результатів. Окрім того, останній випуск щорічника містить реєстр опублікованих за рік досліджень у сфері полоністики.

2016 року IBL PAN та Міжнародна асоціація польських студій уклали рамкову угоду про співпрацю у спільних проєктах із польських студій за кордоном, особливо при розробці «Бюлетеня полоністичного» як платформи для польськомовної спільноти в країні та за кордоном.

2017 року редакційна команда «Biuletyn Polonistyczny» розпочала серію відкритих зустрічей для дослідників, викладачів, студентів та всіх, хто цікавиться гуманітарною наукою та розвитком порталу BiuletynPolonistyczny.pl.

Звісно, щоб ввійти до історії розвитку полоністики в Україні, потрібно було пройти шлях становлення та розвитку кафедри слов’янської філології (а це і започаткування й успішний розвиток спеціальностей «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», «Середня освіта. Мова і література (польська)»; проведення кафедрою міжнародних науково-практичних конференцій із полоністики; започаткування й видання кафедрою щорічного збірника наукових праць викладачів і студентів України і Польщі «Славістичні студії: лінгвістика, літературознавство, дидактика»; реалізація 7 міжнародних українсько-польських проєктів; щорічне проведення міжнародних мовних практик у польських ЗЗСО та ЗВО для студентів полоністичних спеціальностей: реалізація програм академічної мобільності студентів-полоністів; проведення етапів міжнародних олімпіад із польської мови й літератури, історії Польщі, диктантів із польської мови, конкурсів польської поезії тощо. Перелік можна продовжувати. Звісно, це велика робота усієї кафедри слов’янської філології в усіх напрямках її діяльності: навчальній, науковій, методичній, організаційній, виховній. Це співпраця із міжнародними партнерами. Зрозуміло, що вагоме місце у цьому процесі займає участь наших студентів у різноманітних заходах, спрямованих на вивчення польської мови, літератури, історії, культури, традицій.

Тож кому цікава інформація про діяльність кафедри, запрошуємо на сайт

Нам приємно, що відтепер і кафедра слов’янської філології Хмельницького національного університету позначена на карті «Геополоністика» як вагомий і потужний осередок вивчення і розвитку польської мови в Україні.

З інформацією про розвиток полоністики на кафедрі слов’янської філології Хмельницького національного університету можна ознайомитися на сайті міжнародного видання «Biuletyn Polonistyczny»

Інформація кафедри слов’янської філології

07.12.2020