12 листопада 2020 року викладачі кафедр української філології та слов’янської філології серед студентів, які вивчають курс сучасної української мови, провели перший етап Всеукраїнської олімпіади. Зважаючи на поширення коронавірусу, захід відбувся в дистанційному режимі, тому всі завдання були практичного характеру, хоч і стосувалися різних галузей україністики – фонетики, лексикології, морфеміки, словотвору, морфології і синтаксису. Це унеможливило переписування з підручників теоретичного матеріалу, оскільки для виконання вказаних форм роботи необхідно володіти певним рівнем знань і умінь, а не шукати відповіді на різних сайтах.
Щоб зрівняти можливості студентів різних спеціальностей, які мають неоднакову кількість годин на вивчення курсу, усіх учасників олімпіади поділили на дві групи: українські філологи та польські й англійські. Безперечно, журі олімпіади в складі Гавриш М. М., Терещенко Л. В., Торчинської Н. М. і Торчинського М. М. при укладанні завдань намагалося врахувати специфіку спеціальностей.
На початку заходу голова журі Торчинський М. М. привітав студентів із Днем української писемності і мови, який відбувся нещодавно, розповів про алгоритм дій, якого потрібно було дотримуватися під час виконання завдань і пересилання членам журі відповідей, і запевнив учасників в об’єктивності підведення підсумків.
Як не дивно, після перевірки з’ясувалося, що переможцями і призерами олімпіади стали студенти молодших курсів. Зокрема, серед українських філологів – це Гладка Софія (СОУ-20-1), Дроняк Лариса (СОУ-20-1) і Гладка Дарина (СОУ-19-1), яких готувала викладачка Торчинська Н. М., а серед англійських і польських – Кичак Діана (СОА-20-1), Сівко Аліна (ФПА-20-1) і Гнапінська Діана (СОА-20-1), вихованці Гавриш М. М.
Кафедри регулярно проводять олімпіади й конкурси наприкінці жовтня – на початку листопада (цього року їх було п’ять), адже, по-перше, другий етап окремих із них відбувається до Нового року (наприклад, Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка – 28 листопада, а Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика – 12 грудня), по-друге, є час підготувати переможців до всеукраїнських змагань. Мабуть, саме тому ми маємо за останні десять років понад 30 переможців і призерів регіональних, всеукраїнських і міжнародних олімпіад і конкурсів.
Привітаємо цьогорічних «іменинників» і побажаємо їм нових здобутків на науковій і життєвій ниві!
Інформація кафедр української філології та слов’янської філології
16.11.2020