27 жовтня 2020 року, на 70-му році, залишив земне життя доктор економічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії наук України, член Академії економічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, проректор з науково-педагогічної роботи, перший проректор Хмельницького національного університету, один з провідних науковців-економістів України, поет-пісняр Михайло Петрович Войнаренко.
Народився Михайло Петрович 22 липня 1950 року у селі Струга Новоушицького району, Хмельницької області.
1976 р. – з відзнакою закінчив інженерно-економічний факультет Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування (ХТІПО).
1983 р. – захистив кандидатську дисертацію на тему «Удосконалення організаційної структури господарських підрозділів служби побуту (на прикладі промислових видів побутових послуг Української РСР)».
1995 р. – захистив докторську дисертацію на тему «Організаційно-економічні основи розвитку сфери обслуговування населення в Україні».
Із 1995 р. – завідувач кафедри обліку та аудиту Технологічного університету Поділля (ТУП).
1996 р. – присвоєно вчене звання професора.
1999-2001 рр. – проректор з економічних питань Технологічного університету Поділля (м. Хмельницький).
2000 р. – обраний дійсним членом Академії економічних наук України (м. Київ).
2001-2004 рр. – проректор з навчальної роботи Технологічного університету Поділля (м. Хмельницький).
2002 р. – присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України».
2004 р. – проректор з науково-педагогічної роботи Хмельницького національного університету.
2006-2020 рр. – перший проректор, проректор з науково-педагогічної роботи Хмельницького національного університету.
2015 р. – член-кореспондент Національної академії наук України.
У рамках створеної Михайлом Петровичем наукової школи «Проблеми реформування економіки на рівні регіону» здійснювалися дослідження з проблем реформування економіки України через пошук нової парадигми економічного розвитку України і Подільського регіону; розроблялися концепції залучення інвестицій та впровадження інновацій в регіональну економіку на засадах кластерних технологій об’єднання підприємницьких структур; удосконалювалися системи управління суб’єктами господарювання у промисловості та сфері послуг через побудову оптимальних варіантів організаційних структур; обґрунтовувалися рекомендації з трансформації національної системи обліку відповідно до міжнародних стандартів тощо.
Ученим опубліковано понад 500 наукових та методичних праць, зокрема 60 наукових монографій та розділів у колективних монографіях (з них 11 одноосібних), 14 підручників і навчальних посібників, 9 брошур з результатами наукових досліджень, 15 статей в журналах, включених до міжнародних наукометричних баз Scopus та Web of Science, більше 200 статей надруковано у фахових періодичних виданнях, що індексуються у базах даних Google Scholar, Index Copernicus та інших, десятки книг та статей видано за кордоном.
Під керівництвом М. П. Войнаренка підготовлені і захищені 40 кандидатських і 7 докторських дисертацій.
Крім наукової діяльності Михайло Петрович мав ще одну пристрасть – писати вірші. Він є автором 2 поетичних збірок, а також численних публікацій віршів на сторінках різноманітних періодичних видань, альманахів, колективних збірників. На його твори написано більше 30 пісень, які виконують народні та заслужені артисти України.
Михайла Петровича нагороджено Почесними грамотами Міністерства освіти України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, нагрудним знаком «Відмінник освіти України», орденом України «За заслуги» ІІІ ступеня та іншими нагородами.
Професор Войнаренко зробив вагомий внесок у вітчизняну науку та у виховання молодої плеяди українських науковців.
Завжди доброзичливий, усміхнений, легкий на підйом і стрімкий у рухах, Михайло Петрович був улюбленцем студентів і шанованим колегою. Життєвий шлях Михайла Петровича Войнаренка – зразок людської гідності.
Прощання з Михайлом Петровичем відбулося 29 жовтня на території Хмельницького національного університету. Провести його в останній шлях зібралися родичі, друзі, викладачі і співробітники, студенти і випускники університету.
На честь професора Войнаренка пролунав гімн Хмельницького національного університету, слова якого він написав.
У ці скорботні для нас дні висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким покійного, всім, хто знав цю чудову Людину.
Вічна пам’ять!
30.10.2020