У м. Київ в період з 5 по 7 листопада проходив Міжнародний форум «Innovation Market», в якому взяв участь Хмельницький національний університет та гідно представив свої розробки.
Серед інших учасників форуму свої розробки представляли: Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка, Сумський державний університет, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» та інші заклади вищої освіти, ряд установ з НАН України, телебачення, Мала академія наук України та безліч молодих StartUp проєктів.
На виставці-форумі були представлені розробки кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем, кафедри технології і конструювання швейних виробів, кафедра хімії та хімічної інженерії і науково-дослідної лабораторії композиційних та мастильних матеріалів Хмельницького національного університету. Серед почесних гостей міжнародного форуму був перший заступник міністра освіти і науки України Полюхович Юрій Юрійович, котрий відзначив високий рівень розробок Хмельницького Національного університету.
Проректор з НР ХНУ та перший заступник міністра освіти та науки України обговорють представлені на форумі експонати
Також науковими розробками ХНУ зацікавилися журналісти газети «Факти», представники декількох державних телерадіокомпаній та деякі приватні фірми.
У рамках виконання господарсько-договірної тематики науково-дослідною лабораторією композиційних і мастильних матеріалів ХНУ під керівництвом к.т.н., доцента Свідерського В. П. та провідного інженера Кириченко Л. М. розроблено матеріал під ТМ «Флубон». Це полімерний матеріал на основі ПТФЕ, сополімерів етилену, армованого вуглецевими волокнами, який за багатьма показниками перевершує інші полімерні композиції. Механічні властивості ПТФЕ-карбопластиків із вуглецевими високоміцними волокнами кращі й характеризуються високою зносостійкістю, хімічним опором і низьким коефіцієнтом тертя. Деталі з флубону використовують у вузлах тертя технологічного обладнання різного призначення. Переваги деталей з флубону: форсування режимів роботи металополімерних вузлів тертя вимагає від композиту не лише забезпечення стабільності в роботі, а й збереження матеріалом пари тертя високих фізико-механічних властивостей; виробництво карбопластиків менш енергомістке, ніж традиційних матеріалів і сплавів; конкурентоздатність матеріалу; висока довговічність і надійність роботи; економія мастильних матеріалів; зниження металоємкості виробів; зменшення витрат на ремонт і обслуговування машин.
Деталі, виготовлені з флубону
Кафедра хімії та хімічної інженерії під керівництвом д.т.н., професора Мандзюка І. А. та к.т.н, доцента Іванішеної Т. В. представила продукти хімічного рециклінгу відходів ПЕТ-пляшок, а саме: консистентне мастило для високонавантажених механізмів, клеї-розплави для різних галузей промисловості, поліуретанову фарбу для дорожньої розмітки, а також сорбент на основі природного мінералу – сапоніту. Матеріали є екологічно безпечними, конкурентоспроможними на ринку України, оскільки не мають вітчизняних аналогів і, за рахунок використання вторинної сировини, значно здешевлюють технологічний процес їх виготовлення.
Результати НДР кафедри хімічної технології
Від кафедри МАЕЕС на форумі був представлений 3D-принтер, що застосовується для моделювання нових деталей конструкції на етапі їхнього проектування перед запуском в серійне виробництво. Керівником проекту є д.т.н., професор кафедри МАЕЕС Поліщук О. С. На відміну від існуючих конструкцій принтерів, дана модель оснащенна ультразвуковим датчиком калібрування положення друкарсьої поверхні, системою дистанційного керування та візуального контролю.
Розробка кафедри МАЕЕС 3D-принтер
Іншою розробкою кафедри МАЕЕС є лінійка обладнання для трафаретного друку, що проектується та впроваджується у виробництво співробітниками кафедри під керівництвом доц. Прибеги Д. В. Дане обладанння застосовується в легкій промисловості, машинобудувані, приладобудувані під час виготовлення сувенірної продукції та у рекламній сфері.
Розробка кафедри МАЕЕС – обладнання для трафаретного друку
Ще однією розробкою кафедри МАЕЕС під керівництвом д.т.н., професора кафедри Синюка О. М. та інженера І-категорії Корсуна С. Ю. є блок керування вендінговим автоматом. Дана система являє собою складну електромеханічну систему, що керує автоматом для очищення та розливу питної води. Дана система застсовується в сфері надання послуг населеню. Крім електронної системи керування за участю інженера І-каегоріх Коваля Є. О. було розроблено програмне забезпечення, що дозволяє контролювати через спеціальний клієнт-сервер розхід води, наявність аварійних ситуацій, оновлення прогамного забезпечення тощо. Дана система була розроблена в рамках господарсько-договірної тематики на замовлення українського виробника вендінгових автоматів компанії G-waters.
Блок керування вендінговим автоматом очищення та розливу води
Пілотний проект кафедри конструювання та моделювання швейних виробів зацікавив пердставників жіночої статі. Ідея розробки полягає в перетворенні повсякденного верхнього одягу в унікальну та неповторну модель за вибором споживача. Керівниками даного проєкту є д.т.н., професор кафедри Захаркевич О. В. та к.т.н., доцент кафедри Кошевко Ю. В. Для зміни конструкції одягу споживач на свій розсуд та особистий смак вибирає та змінює вид комірця, довжину рукава, колір та вид оздоблюючих елементів, а також наявність додаткових аксесуарів.
Розробка кафедри ТКШВ – «Одяг-конструктор»
В результаті участі в Міжнародному форумі «Innovation Market» Хмельницький національний університет показав високий рівень наукових розробок і отримав позитивні відгуки від керівництва МОН України та представників підприємницької діяльності. За результатами участі у Міжнародному форумі планується підписання господарських договорів з представниками підприємств.
Доцент кафедри МАЕЕС Д. В. Прибега
Проректор з НР, професор О. М. Синюк
13.11.2019