Омріяні подорожі з незабутніми враженнями та цікаві знайомства – ось чим збагачуються студенти спеціальності «Економіка» за спеціалізацією «Управління персоналом та економіка праці» на додачу до знань.
З метою виховання у студентів любові і поваги до природи рідного Подільського краю, архітектури, культури, народних ремесел зі студентами перших курсів кураторами груп УПЕП-19-1, УПЕП-19-2 та УПЕП-19-3 було організовано екскурсію до міста Вінниця 13 вересня 2019 р.
Вінниця приваблює гостей красою своєї природи, цікавими пам’ятками і поєднує усі переваги великого обласного центру з неспішністю провінційного ритму життя. Виявляється, у Вінниці є на що подивитися – це не лише знаменитий фонтан, а багато дуже цікавих місцин, що вам сподобаються, здивують, а можливо, й вразять.
Свою подорож містом студенти розпочали із екскурсії до унікального за своїм наповненням музей трамвая. Він складається з двох частин: самого музею, де можна ознайомитися з історією розвитку трамвайного руху у місті, та п’яти трамваїв, які в різні часи курсували нашим містом. Деяким з ним більше півсотні років, але усі п’ять – на ходу, і теоретично можуть в будь-кий час виїхати на маршрути міста, серед яких ‒ і швейцарські трамваї, які Вінниця отримала у подарунок від Цюриха кілька років тому. Музей відрізняється від своїх побратимів тим, що в ньому не тільки дивляться на експонати, а й отримують можливість опинитися всередині кожного з них. Цікавинкою для студентів було фото «живого трамваю», яке викликало яскраві емоції та незабутні враження.
Відтак ми відразу із студентами вирушили ознайомлюватися з архітектурними пам’ятками історичної частини міста, провели екскурсію до краєзнавчого музею та нововідкритого пам’ятнику Т.Г. Шевченку, собору Української Православної церкви, із цікавістю оглянули чудернацькі броньовані статуї та витвори сучасних майстрів графіті – 3D – малюнки на площі і, водночас, продовжували насолоджуватися теплою, сонячною, золотою осінню у Вінниці.
Наступною зупинкою нашого екскурсійного туру був Музей Пирогова. Микола Пирогов – це геніальний вчений, хірург, що винайшов анестезію. Його садиба «Вишня» – одне з найцікавіших історичних місць. Тут також відтворені інтер’єри операційної та приймальні, аптека-музей. Особливу увагу привертає родинна церква-усипальниця, де покоїться забальзамоване тіло ученого. Прогулянка по старовинному парку, в якому збереглися дерева, посаджені Пироговим, який поступово переходить в насадження вінницького ботанічного саду, дозволила кожному помріяти та зробити неймовірні фото.
Втомлених але задоволених студентів екскурсійний маршрут привів до Ретро музею «Автомотовелофоторадіо». Для шанувальників техніки ‒ це суперможливість не лише побачити раритетні мотоцикли, велосипеди, патефони, фотоапарати, а й посидіти за кермом омріяного авто, сфотографуватися в історичному образі примірявши військову форму різних країн. Дівчата та хлопці із задоволенням приміряли на себе військову форму та фотографувалися на мотоциклах та автівках військового часу. Неймовірним завершенням подорожі стали славнозвісні вінницькі співаючі фонтани, та 3D шоу. Дійство заворожувало поєднанням музики, світла та танцем води, галограми що змінювались впродовж шоу, доповнювали і завершували собою розуміння сюжету. Складається враження, ніби фонтани підтанцьовують під твори великих композиторів. Вражає й розмах водних каскадів. Лише уявіть собі: висота центрального струменя сягає 60 метрів, що дорівнює 24-поверховому будинку!
Феєричним та патріотичним завершенням лазерного шоу було проголошення студентами – УПЕП ГІМНУ УКРАЇНИ та захоплюючі оплески усіх присутніх!!!!
Дорога додому була яскраво веселою, адже супроводжувалася гарною музикою, драйвовими танцями і запальними співами усіх наших студентів та викладачів! Атмосфера в автобусі була настільки дружньою, затишною, чарівною та невимушеною, що кожен із присутніх не хотів закінчувати наш шалений та наповнений різноманітними подіями день.
Проведений активний відпочинок дозволив ще більше згуртувати студентів і викладачів кафедри управління персоналом та економіки праці, адже ми відчути себе однією великою УПЕПною родиною!!!
Від імені викладачів та студентів, хочемо щиро подякувати організаторам цього вояжу Анатолію Анатолійовичу Вичавці, Тетяні та Юлії за турботу під час поїздки, за чудово проведений час і незабутні спогади!
19.09.2019