Раді повідомити, що Хмельницький національний університет, а саме кафедра практики іноземної мови та методики викладання, стали Офіційним центром підготовки до складання кембриджських міжнародних іспитів на визначення рівня володіння англійською мовою.
Це дає право готувати та приймати іспити на базі нашого університету. Дати іспиту є фіксованими, а групи формуються при наявності 10-ти кандидатів. Викладачі кафедри (Олена Дорофєєва, Олеся Садовець, Ольга Комочкова) уже мали успішний досвід підготовки студентів до складання таких іспитів і запрошують взяти участь в інтенсиві, який складатиметься із 5-ти занять та розпочнеться після формування групи. Заняття відбуваються із використанням інноваційних технологій та знайомлять кандидатів із структурою та наповненням екзаменаційних завдань.
Іспити Cambridge English повністю відповідають Загальноєвропейській системі CEFR і міжнародним стандартам. На сьогоднішній день Cambridge English – це провідний розробник більше 20-ти видів іспитів і оцінювання як для учнів, так і для викладачів англійської мови. Більше 5 мільйонів кандидатів складають іспити Cambridge English щороку. Сертифікати Cambridge English визнаються більше 20 000 організаціях у більше ніж 135 країнах, до яких входять провідні світові компанії, університети і відомства.
На сайті МОН подано перелік міжнародних мовних іспитів, результати яких учні 9-х та 11-х класів можуть зарахувати як оцінку ДПА з іноземної мови. Учні 9-х класів, які вивчали іноземну мову на рівні стандарту, можуть зарахувати міжнародний іспит рівня А2 і вище, а для класів із поглибленим вивченням – В1 і вище. Учні 11-х класів, які вивчають іноземну мову за рівнем стандарт або академічним рівнем, можуть зарахувати міжнародний іспит рівня B-1 і вище, а для класів із поглибленим вивченням іноземних мов – В-2 і вище.
Міністерство освіти і науки розробило та схвалило Концепцію розвитку англійської мови в університетах. Документ передбачає організацію мовних курсів та інтенсивів, володіння англійською мовою на рівні не менш як В1 (Intermediate level – середній рівень) стане обов’язковою умовою для вступу, В2 (Upper intermediate – рівень вище середнього) – для випуску. До того ж частину профільних дисциплін пропонують зробити англомовними та проводити регулярні “скринінги знань”, зокрема, запровадити обов’язкове ЗНО з іноземної мови після бакалаврату.
Ця Концепція також передбачає покращення у ЗВО підтримки викладачів фахових дисциплін, які планують викладати англійською мовою, включаючи підвищення кваліфікації з англійської мови. У рамках реалізації цього пункту пропонуємо викладачам нашого закладу, що планують розвиватися професійно та розробляти курси англійською мовою, долучитися до підготовки та складання кембриджських іспитів за відповідним рівнем.
Переваги іспиту Cambridge English:
– Іспити розроблені з врахуванням реальних ситуацій з повсякденного життя, роботи і навчання.
– Іспити враховують різні рівні володіння і сфери використання англійської мови.
– Іспити забезпечуються повною підтримкою і широким спектром навчальних і викладацьких ресурсів.
– Іспити мають справедливу систему оцінювання і надійну систему захисту.
– Іспити постійно супроводжуються найновішими дослідженнями, науковими розробками у сфері лінгвістики.
Зацікавлених у складанні іспиту просимо звертатися за телефоном 067-79-19-574 (Олена)
За інформацією кафедри практики іноземної мови та методики викладання
16.09.2019