І етап ІІІ Олімпіади з історії Польщі 24 листопада 2018 року проведено в стінах Хмельницького національного університету кафедрою слов’янської філології за сприяння проекту Фундації «Biało-czerwone ABC. Program rozwoju polskiej edukacji na Ukrainie», співфінансованої Сенатом Республіки Польща для поляків за кордоном.
Олімпіада розпочалася об 11 годині в 13 містах України для школярів і молоді (15-17 років), яка вивчає історію Польщі.
В аудиторіях Хмельницького національного університету розмістилося 50 учасників конкурсу з Хмельниччини. Цього року активними учасниками були знавці історії Польщі і студенти І курсу спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», яким ще не виповнилося 18 років.
Участь в організації та проведенні олімпіади взяли: завідувач кафедри слов’янської філології Н. Подлевська, старші викладачі кафедри Ю. Серкова та О. Дутковська. Усі організатори олімпіади розказали учням-випускникам ЗЗСО про можливість вивчати польську філологію на спеціальностях «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» та «Середня освіта (Польська мова і література, українська мова і література)», запросивши на навчання до Хмельницького національного університету.
Завдання для Олімпіади надійшли поштою, і розкрили їх після детального огляду, переконавшись у міцності конверта і справжності печаток на ньому.
Учасники розв’язували тести на 12 сторінках протягом 1,5 години. Участь в змаганнях такого типу не лише сприяє розвитку історичних інтересів, а також поглибленню знань і вмінь в історичній галузі, і дає можливість для кращого пізнання історії і культури Польщі. Студенти, як і учні, продемонстрували свої знання в галузі полоністики, а також з польської мови, яку активно вивчають у школі й університеті.
Участь в Олімпіаді – це не лише розвиток історичних інтересів, поглиблення знань та навичок з історії Польщі, але, насамперед, можливість більше дізнатися про польську історію та культуру народу, мову якого вивчають українці.
Переможців І етапу й учасників ІІ етапу визначає комісія на інтернет-сторінці Фундації «Wolność i Demokracja» www.wid.org.pl. і порталі www.kresy24.pl
Бажаємо перемогти найсильнішим! Чекаємо результатів!
Інформація кафедри слов’янської філології