ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ» У РЕКРЕАЦІЙНОМУ ЦЕНТРІ «БЕРЕГ НАДІЇ»

З 28 квітня по 8 травня цього року у мальовничій місцевості на березі Південного Бугу в с. Головчинці Летичівського р-ну працював реабілітаційний табір для осіб, що пересуваються на візках. Перебування в такому рекреаційному центрі з красномовною назвою «Берег надії» осіб з обмеженими фізичними можливостями стало доступним завдяки допомозі наших студентів-волонтерів: Левчука Віталія, Петух Анни, Рудик Ірини (студенти групи ЗЛ-14-1). Усі вони здобувають освіту зі спеціальності «Здоров`я людини» у Хмельницькому національному університеті.

Зі слів наших волонтерів, робота почалася одразу з першої зустрічі із своїми підопічними вітанням з Днем народження одного з учасників – Ігоря Новченкова. «Усі дні, – розповідає Ірина Рудик, – були насичені незабутніми подіями. Адже для наших пацієнтів спілкування з іншими та участь в таких заходах є життєво необхідними. Тому, крім звичайної фізичної допомоги інвалідам, ми кожен день отримували безцінний досвід психологічної роботи. Вже через день, 30 квітня, у табір завітали гості – гурт «The Wine Philosophy», які виконували чудові блюзові композиції та розповіли про історію блюзу. Хлопці подарували незабутні позитивні емоції не тільки учасникам табору, а й нам. Адже саме для таких пацієнтів надзвичайно важливим є створення позитивного емоційного настрою».

1 травня пройшло в насиченій праці наших підопічних на «Форумі з працевлаштування». Керівником форуму виступив засновник Outsourcing team Олександр Вербицький. Основний акцент був зроблений на мережу Інтернет як на багатогранний, перспективний і повністю доступний для осіб з інвалідністю інструмент для самореалізації. Потім учасники форуму були поділені на дві команди, кожна з яких, створювала свій бізнес-проект. Робота була творча, захоплююча, яка в результаті давала можливість кожному з учасників замислитись над власними перспективами.

Віталій Левчук: «5 травня — Міжнародний день боротьби за права осіб з інвалідністю. Права людей з інвалідністю – що це? Пільги? Привілеї? Особливі вимоги? Ні! Права людей з інвалідністю – це право бути рівним зі здоровими людьми в соціумі у всіх сферах: мати роботу й гідну зарплату, безперешкодно відвідувати кіно, театри, кафе, супермаркети, їздити на авто і в громадському транспорті тощо. Ми допомагали писати плакати, створювати відповідний флеш-моб». «А на мене справив враження, – розказує Петух Анна, – пікнік, який був організований 6 травня. І річ не в надзвичайних шашликах та інших стравах, приготовлених на вогнищі. Ви б побачили те зворушливе братерство друзів, їхні теплі стосунки. Це все відбувалося під чарівні звуки саксофону у виконанні Олега Мельника. 10 днів пролетіли як мить, і кожний з наших волонтерів відмітив, що ніколи б не повірив у те, що за такий короткий час можна отримати багато неоціненного досвіду для подальшої роботи».

А тим часом на ім’я ректора університету надійшов лист від голови правління ГО «Світ без бар`єрів» В.Г.Кучера, в якому є такі рядки: «Ми з великою приємністю висловлюємо свою щиру вдячність студентам Петух Анні, Левчуку Віталію, Рудик Ірині, які продемонстрували свій високий рівень професіоналізму та моральних якостей. Така діяльність є дуже важливою та необхідною, її значення для осіб з інвалідністю важко переоцінити! Ми вкотре отримали підтримку в проведенні реабілітаційних заходів, що є важливою передумовою для формування позитивного психоемоційного стану осіб з інвалідністю, покращенню їх фізичного стану та створенню умов для їх самореалізації. Дякуємо за це!»

Віталій Кабашнюк,
доцент кафедри здоров`я людини