16-17 березня 2017 року в головному корпусі Вроцлавського університету (м. Вроцлав, Республіка Польща) відбулася Третя міжнародна інтердисциплінарна наукова конференція «Słowiańszczyzna dawniej i dziś – język, literatura, kultura», основну мету якої становив обмін думками та науковими напрацюваннями в галузі слов’янських мов і літератур у контексті культурного пограниччя.
Понад 100 дослідників з Болгарії, Німеччини, Польщі, Сербії, Словаччини, Словенії, України, Хорватії, Чехії та інших країн узяли участь в обговоренні актуальних проблем славістики (з програмою конференції можна ознайомитись за ел. адресою: http://www.slowianszczyzna.wordpress.com).
Доцент кафедри української філології Хмельницького національного університету, канд. філол. наук Царалунга І.Б. виступила з доповіддю «Релігійні пам’ятки кириличної писемності XIV – XV ст. як джерела вивчення історії мови». Зокрема, було акцентовано увагу на особливостях інтерпретації давніх текстів з погляду місцевих мовних традицій, на локалізації рукописів як елементів національної писемної культури. Доповідач окреслила значення середньовічних манускриптів для розв’язання дискусійних питань походження і формування української мови, для отримання висновків щодо хронологізацї й систематизації слов’янського церковно-писемного корпусу.
Відкрите спілкування й багатосторонній конструктивний діалог відобразили науковий потенціал сучасної славістики, забезпечили розширення контактів для її розвитку і засвідчили перспективність конференцій такого рівня.
Інформація кафедри української філології