ПРОДОВЖЕННЯ МЕРЕЖЕВОЇ ВЗАЄМОДІЇ УНІВЕРСИТЕТІВ-ПАРТНЕРІВ В РАМКАХ МІЖНАРОДНОГО ПРОЕКТУ TEMPUS IV ДЛЯ РОЗВИТКУ КОМПЕТЕНЦІЙ ВИКЛАДАЧІВ ТА СТУДЕНТІВ

В рамках міжнародного проекту TEMPUS IV «Мережева взаємодія університетів-партнерів з реалізації багаторівневої системи підготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів у сфері освітнього менеджменту» 9 червня в Компетентнісному центрі освітнього менеджменту та міжнародних освітніх проектів Хмельницького національного університету відбувся вебінар «Складання електронного портфоліо». Участь у ньому взяли близько 30 викладачів та магістрантів Хмельницького національного університету, Національного педагогічного університету ім. Драгоманова (м. Київ) та Бердянського державного педагогічного університету.

Із метою та завданнями вебінару, порядком його проведення і очікуваними результатами учасників ознайомила директор Компетентнісного центру, професор кафедри менеджменту Стадник Валентина Василівна. Вона акцентувала на тому, що електронні портфоліо нині служать ефективними засобами професійного позиціювання фахівців різних спеціальностей у інформаційному просторі, що допомагає встановленню творчих зв’язків, розвитку професійних контактів і міжнародної співпраці, а також розширенню можливостей працевлаштування, що особливо важливо для випускників університетів. І метою проведення такого вебінару є опанування навичками складання електронного портфоліо – за тими його позиціями, які можуть становити найбільший інтерес для користувачів відповідних Інтернет-ресурсів.

Практичну частину вебінару провела тренер-консультант Вешко Оксана, яка є аспіранткою кафедри менеджменту і виконує обов’язки технічного менеджера проекту. Вона розповіла про структуру електронного портфоліо та особливостями його розміщення в Інтернет-просторі, а відтак – поетапно керувала створенням особистого електронного портфоліо учасників та його розміщенням в Інтернет-мережі.

Завдяки технічним можливостям Компетентнісного центру вебінар проходив у атмосфері активного спілкування з учасниками університетів-партнерів, що давало змогу кожному уточнювати зміст завдань при створенні портфоліо, коригувати свої дії, виправляти допущені помилки.

Активну підтримку учасникам вебінару в усуненні технічних труднощів роботи в інтерактивному режимі надавав ІТ-менеджер проекту – доцент кафедри економіки підприємств та підприємництва Михальчик Сергій Олександрович.

Підсумки роботи вебінару показали, що віртуальне спілкування було дуже активним і плідним. За результатами вебінару кожен із учасників створив власне електронне портфоліо, яке розмістив в Інтернет-мережі. Координатори проектів із Національного педагогічного університету ім. Драгоманова (м. Київ) – професор Нестеренко Галина Олегівна, та Бердянського державного педагогічного університету – професор Гуренко Ольга Іванівна – зазначили, що участь у такому форматі була корисною і результативною. Подібна форма мережевої взаємодії може і має продовжуватися і надалі – для обміну новими ідеями, знаннями, набуття нових компетенцій, розвитку педагогічної майстерності.

Для перегляду результатів можна перейти за посиланням:

http://tempus.zzz.com.ua/банери

http://uportfolio.ru/uid29302

Інформація підготовлена Компетентнісним центром
освітнього менеджменту та міжнародних освітніх проектів