Дізнаватись щось нове завжди цікаво, особливо коли маєш можливість доторкнутися до своєї історії, поринути у сторінки славного минулого. 2016 рік знаменний у франкознавстві. Цього року уся світова громадськість відзначає 160-річчя з дня народження та 100-річчя з дня смерті Івана Франка.
Допомогла нам збагатити свої знання про Каменяра українського письменства,поета, драматурга, перекладача, громадського і політичного діячазаступник декана гуманітарно-педагогічного факультету з навчально-виховної роботи, кандидат філологічних наук, доцентПриймак Інна Володимирівна.
26 травня 2016 року викладач провела відкриту пару на тему«Іван Франко: дух, наука, думка, воля», на яку завітали декан гуманітарно-педагогічного факультету Станіславова Л.Л., заступник декана гуманітарно-педагогічного факультету із навчальної роботи Терещенко Л.В., завідувач кафедри української філології Торчинський М.М., викладачі кафедри української філології та студенти – майбутні філологи.
Інна Володимирівна водила нас стежками дитинства малого Івася, ми побували в кузні батька, де формувався світогляд майбутнього письменника, мали змогу відчути перші хвилювання серця від кохання, пройти разом із ним тюремні арешти, і, нарешті, важку хворобу.
Приймак І.В. зуміла поєднати шлях творчості із життєвим, вдалась до хронології та історії подій, що допомогло нам, студентам, краще зрозуміти мотиви написання творів, уявити, якими емоціями послуговувався письменник при написанні нетлінних художніх пам’яток.Вона розповідалапро маловдоміфактижиттявидатногодіяча. Це все допоможе нам глибше аналізувати твори не лише з погляду художньої майстерності, а й емоційно співпереживати його творцеві.
Читаючи твори Івана Франка переконуємося, що він був українським патріотом. Вірш «Не пора, не пора, не пора», написаний 1880 року (заборонений за радянського режиму),тепер став другим гімном українців. Тому,наприкінці пари, усі присутні стоячи прослухали пісню на слова вірша. І. Франко був тим письменником, чиє слово однаково вражаюче звучало і в прозі, і в поезії, і в драматургії. Творчість Франка піднесла українську літературу на вищий щабель і забезпечила їй заслужену славу. Знаймо, що пам’ять століть жива, доки ми пам’ятаємо і цінуємо величний подвиг духу наших попередників.
Мільчановська Ліана та Салій Світлана,
студенти групи ФУМ 13-1