УЧАСТЬ ФІЛОЛОГІВ-ХМЕЛЬНИЧАН У МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ У ПОЛЬЩІ

Протягом трьох днів, з 18 до 20 травня 2016 року, десять викладачів та аспірантів кафедр української філології і слов’янської філології Хмельницького національного університету (Григорук Н. В., Гула Л. І., Горячок І. В., Коваль Я. О., Станіславова Л. Л., Терещенко Л. В., Торчинська Н. М., Торчинський М. М., Царалунга І. Б. і Янчишин А. М.) взяли участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Етнос, мова та культура: минуле, сьогодення, майбутнє». Співорганізаторами наукового форуму були Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, Люблінський католицький університет імені Яна Павла ІІ, Хмельницький національний університет та Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Один день конференція відбувалася у Львові, а два наступні – у польському місті Люблін.

Хмельничани у Львові

Хмельничани у Львові

Хмельничани у Любліні

Хмельничани у Любліні

У конференції взяли безпосередню участь понад 100 науковців (зокрема 26 докторів наук) із 63 навчальних та наукових інституцій України, а також із Австрії, Польщі, Словаччини та США. Майже 180 учасників конференції здійснили публікації у збірнику наукових праць «Актуальні проблеми філології та перекладознавства», три томи якого було підготовлено до видання у нашому університеті.

Перед відкриттям конференції виступив духовий оркестр Львівського державного університету безпеки життєдіяльності,

а потім із вітальними промовами звернулися представники навчальних закладів, які були співорганізаторами наукового форуму.

Протягом трьох днів на пленарних і секційних засіданнях обговорювалися актуальні проблеми етнолінгвістики, лінгвокультурології, концептології, дискурсології, аксіологічної, когнітивної, комунікативної та корпусної лінгвістики, функціональної та контрастивної граматики, просодики, ономастики, термінології, перекладознавства, лінгвопрагматики та лінгводидактика.

Виступає наш аспірант Н. В. Григорук

Виступає наш аспірант А. М. Янчишин

Надзвичайно цікавими були і так звані «позаформатні» заходи: екскурсії Львівським і Люблінським навчальними закладами, власне Львовом і Любліном, а також спілкування учасників конференції між собою, адже всіх хвилюють питання організації навчальної і наукової діяльності як в Україні, так і поза її межами.

На екскурсіях у Львові і Любліні

На екскурсіях у Львові і Любліні

Безперечно, зв’язки Хмельницького національного університету та інших співорганізаторів конференції будуть і надалі зміцнюватися, адже користь від цього – взаємна. Тому надіємося на нові зустрічі і у себе, і за межами нашого навчального закладу.

Торчинський М. М., доктор філологічних наук,
професор, завідувач кафедри української філології