6 березня 2019 року о 12:30 в актовій залі університету відбулась Конференція студентів ХНУ.

Відповідно до чинного Закону України “Про вищу освіту” термін повноважень голови Студентської ради університету та голів Студентських рад факультетів становить 1 рік і не може становити більше, аніж 2 терміни. Відповідно до Положення про студентське самоврядування Хмельницького національного університету, вибори проходять щорічно і одночасно на всіх факультетах. Відповідно до ЗУ «Про вищу освіту» усі вибори, що пов’язані зі студентами мають бути прямими та таємними!

Відповідно до чинного Закону України «Про вищу освіту» (ст. 40), положення про Студентське самоврядування Хмельницького національного університету та встановленої квоти представництва, затвердженої студентською радою університету (два делегати від академічної групи) на студентську конференцію було обрано 532 делегати з числа студентів, що представляють усі курси і спеціальності, які в подальшому мають право брати участь у виборах до органів студентського самоврядування університету.

Для участі у роботі Конференції студентів університету зареєструвалося 292 делегати. Кворум та норма представництва були дотримані (55%).

Обравши та затвердивши кількісний та персональний склад президії конференції, до якої увійшли: Левшун Анна, студентка групи МВК-17-1, Кіт Дмитро, студент групи ТР-17-1 та Саламаха Дар’я, студентка групи ЕК-15-1, розпочався розгляд основних питань порядку денного, а саме:

• Представлення та затвердження кошторису видатків на розвиток студентського самоврядування ХНУ на 2019-2020 н.р.;

• Представлення та затвердження плану роботи СР ХНУ на 2019-2020 н. р.;

• Представлення та затвердження змін до положення про студентське самоврядування ХНУ, поправки до якого внесені згідно чинного ЗУ «Про вищу освіту» (ст.40), що набрав чинності 6 вересня 2014 року;

• Процедура виборів до ОСС університету.

Під час конференції Виконуючий обов’язки Голови Студентської ради університету Осаволюк Олександр Володимирович представив Кошторис видатків на розвиток студентського самоврядування ХНУ на 2019-2020 н.р. Перший заступник Голови СР ХНУ Магльона Анна В’ячеславівна представила до затвердження «План роботи Студентської ради ХНУ на 2019-2020 н.р.», що також був затверджений делегатами. Голова студентської Виборчої комісії Саламаха Дар’я Віталіївна представила до затвердження зміни до Положення про студентське самоврядування ХНУ.

Усі пункти були заслухані та успішно затвердженні більшістю голосів. Протокол ведення конференції студентів можна отримати у голови Виборчої комісії – Саламахи Дар’ї або у кабінеті Студентської ради 4-208 Б.

Відповідно до Положення про Студентське самоврядування ХНУ:

Висунення кандидатів на посаду голови СР починається із початком виборчого процесу і здійснюється шляхом самовисунення кандидатів із числа студентів ХНУ. Студент, який бажає висунути свою кандидатуру, не пізніше як за 4 дні до виборів подає до СВК відповідну письмову заяву та передвиборчу програму, з копією студентського квитка.

За 4 дні до виборів СВК забезпечує проведення презентацій програм кандидатів шляхом розміщення їх у друкованому вигляді на інформаційних стендах СР університету та факультетів, розповсюдження у соціальних мережах та на офіційному веб-порталі університету.

Студент, який бажає проявити свою громадську думку та реалізувати право голосу, зобов’язаний пред’явити членові СВК студентський квиток або інше посвідчення особи. Член СВК перевіряє наявність студента у списку виборців відповідного факультету та видає студентові під розпис у списку виборців виборчий бюлетень.

Зразок заяви та усю необхідну інформацію щодо виборчого процесу можна отримати у робочій кімнаті Студентської ради університету 4-208 Б або у голови Виборчої комісії Саламахи Дарії Віталіївни.

Вибори відбудуться 20 березня 2019 року з 9.00 до 15.00 години. Виборча дільниця знаходитиметься в 4 корпусі біля актової зали університету. З собою необхідно мати студентський квиток або інше посвідчення особи.

Студентство – рушійна сила реформації. Діяти в межах закону означає діяти назустріч змінам. Кожен має право обирати та бути обраним!

З любов’ю, Студентська рада
Хмельницького національного університету