5 грудня – Міжнародний день волонтера

5 грудня увесь світ відзначає Міжнародний день волонтерів. Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В Україні волонтерський рух офіційно визнали постановою Кабінету Міністрів України 10 грудня 2003 року.

Усвідомлюючи істину, що Перемога здобувається на передовій, а гартується у тилу, уся університетська спільнота об’єдналася до єдиного спротиву агресору. Протягом 2023 року Хмельницький національний університет займав і продовжує займати активну громадянську позицію: постійно волотерить, збирає кошти на потреби ЗСУ, проводить безліч благодійних акцій. Допомога нашим військовим для нас є пріоритетним завданням, адже усі ми розуміємо, що Перемога над російським агресором залежить від кожного з нас.

Ще з початку війни на території університету був організований Центр допомоги, який об’єднав усіх викладачів, працівників, студентів і усіх свідомих громадян з єдиною метою – збір коштів, матеріальних цінностей для допомоги ЗСУ та тимчасовим переселенцям.

Неодноразово за запитами військових Хмельницький національний університет організовував збір коштів на придбання необхідних речей (дрони, коліматорні приціли, турнікети, планшети «Армія SOS», підсумки до планшетів, прилад нічного бачення, тепловізор, дальноміри, лазерний приціл тощо) та відправляв військовим.

Нагадаємо, що Херсонський національний університет з метою створення безпечного освітнього середовища й організації освітнього процесу, в умовах воєнного стану, у травні 2022 року було переміщено на базу нашого університету. У березні 2023 року ректор Хмельницького національного університету Сергій Матюх, разом із ректором Херсонського національного технічного університету Оленою Чепелюк, в рамках робочої поїздки до Херсону передали 15 тонн гуманітарної допомоги (побутової хімії, продуктів харчування, одягу, теплих ковдр, питної води тощо) для освітян Херсонщини. Допомогу було зібрано за підтримки Хмельницької обласної військової адміністрації та Департаменту освіти та науки ОДА.

Під час благодійного заходу «День гостинності факультету управління, адміністрування та туризму» до якого долучилися викладачі університету, студенти та запрошені гості, було зібрано кошти на які придбали сучасні планшети для наших Захисників.

Наш університет, Громадська організація «Подільський центр громадських ініціатив», Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького організували та провели благодійний аукціон на підтримку Сил оборони України. Загалом від продажу лотів, разом із донатами було зібрано понад 200 тисяч гривень, які були використані на військові потреби Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького та на придбання дронів для Сил спеціальних операцій Збройних Сил України. Також за ці кошти було придбано квадрокоптер DJI Mavic 3, два акумулятори для DJI Mavic 3 та антену-підсилювач сигналу Alientech DUO 2 з комплектуючими для виконання підрозділами завдань з охорони кордону України. Частину коштів, зібраних під час аукціону, було направлено на придбання автомобіля для військових.

Крім того, Хмельницьким національним університетом за сприяння Вільної профспілки працівників Хмельницького національного університету та Громадської організації «Подільський центр громадських ініціатив» було передано чотири FPV дрони для підрозділу ССО ЗСУ. Проєкт було реалізовано за результатами проведеного збору благодійних пожертв співробітниками Хмельницького національного університету, членами ВПП ХНУ, ГО «Подільський центр громадських ініціатив».

Восени 2023 року кафедрою теорії і методики фізичного виховання і спорту було проведено благодійний забіг, під час якого були зібрані кошти на підтримку Збройних Сил України. Кошти було передано студенту-магістру, який навчається на спеціальності «Фізична культура і спорт» для придбання зарядної станції військовим, серед яких є його батько, який зараз знаходиться на передовій і захищає нашу країну.

Протягом 2023 року в Хмельницькому національному університеті відбулося безліч благодійних акцій на допомогу Захисникам,які організовував відділ навчально-виховної роботи за підтримки заступників деканів з виховної роботи усіх факультетів Хмельницького національного університету та Первинної профспілкової організації студентів: «Зігрій Захисника», «Великодні подарунки захисникам», «Смаколик – Захиснику», «Підтримай Захисників України», «ХЕРСОН-SOS» тощо.

Багато слів подяки та підтримки наші студенти написали у своїх листівках для воїнів ЗСУ, які кладуться майже в кожну посилку. Це лише маленька частина наших переживань, любові, душевного тепла і молитов за них.

У Хмельницькому національному університеті постійно проходять майстер-класи із виготовлення патріотичних браслетів з бісеру, які також організовує відділ навчально-виховної роботи та громадська організація «Центр реабілітації та відновлення» (керівник Олена Дорога). Патріотичні браслети та ляльки-мотанки передаються нашим Захисникам із словами вдячності та підтримки.

У спорткомплексі Хмельницького національного університету університеті діє налагоджена системна робота з плетіння маскувальних сіток. Викладачі, співробітники, здобувачі Хмельницького національного університету постійно долучаються до плетення. Усіх новачків навчають досвідчені волонтери.

Українці – це нація волонтерів, добровольців, нація переможців. Адже ми віримо, що волонтерство складає всепереможну силу добра та людського світла. Направляємо усім енергію вдячності, чия найвища професія – творити добро власними руками, коштами, ресурсами, словом, талантом і творчістю.

Зі святом!

Згуртовуємося заради Перемоги!

Слава Україні!

Слава Захисникам і Захисницям!

Відділ зв’язків з громадськістю