4 квітня – Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки та допомоги у розмінуванні. На жаль, для України він стане ще однією гіркою пам’яткою про злочини російських окупантів.

Нова реальність, в якій ми тепер живемо, вимагає від нас нових знань. Ми постійно повинні дбати про безпеку — свою та своїх дітей. А зараз ще й маємо вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети і знати правила поведінки з ними. Цього ж треба навчати.

Тисячі боєприпасів залишаються нездетонованими після ворожих обстрілів. А ще рашисти, відступаючи, хаотично мінують все, що можуть:  тіла вбитих ними людей, дитячі іграшки, будинки, поля, дитсадки та навіть свою кинуту техніку. Так вони намагаються завдати максимальної шкоди.

Щоб убезпечити від травмувань вибухонебезпечними предметами, слід постійно проводити роз’яснювальну роботу.

Що робити, якщо знайшли небезпечний предмет?

• Якщо натрапили на підозрілий предмет, не чіпайте його та ні в якому випадку не переміщуйте в інше місце.

• Позначте місце знахідки чи візуально запам‘ятайте.

• Відійдіть на безпечну відстань, повідомте про знахідку.

• Зателефонуйте за номером 101 та розкажіть про знахідку рятувальникам.

• Чекайте приїзду фахівців ДСНС.

Рятувальники наголошують, що кожен повинен знати алгоритм дій у випадку виявлення небезпечних знахідок. Незалежно від віку, головне правило – НЕ чіпати!

Відділ навчально-виховної роботи