23 квітня – Всеукраїнський день психолога

Щороку 23 квітня своє професійне свято відзначають послідовники Фрейда, Юнга і Карнегі — українські психологи. Всеукраїнський день психолога почали відзначати з 2004 року. І в цьому наші фахівці випередили колег з інших держав, які не можуть похвалитися офіційним днем в календарі. Навіть у світової психологічної спільноти такого немає.

День психолога — свято молоде. Та й самій професії усього-то сто років з гаком. Але спеціалісти-психологи широко затребувані в суспільстві: вони працюють і в сфері освіти, і в медицині, і в рекламі. При кожній катастрофі на допомогу поспішають психологи кризових станів, при особистій біді людям допомагають медичні психологи, сотні фахівців в нашій країні дбають про переселенців і військових.

У цей день ми висловлюємо слова вдячності психологам за невтомну роботу щодо збереження психічного здоров’я українців. З початку повномасштабного вторгнення, не шкодуючи себе, ці фахівці майже цілодобово в онлайн і офлайн режимах надавали екстрену психологічну допомогу потребуючим, працюючи з усіма – дорослими, дітьми, військовими, вимушеними переселенцями.

Наразі психологи активно працюють із Захисниками і Захисницями, котрі проходять лікування та реабілітацію, а також безпосередньо з тими, які боронять нашу Україну в найгарячіших точках фронту.

Нині суспільство зрозуміло, що питання психологічного добробуту, вміння долати стрес, вчасно заспокоюватися і опановувати себе є ключовими як у мирному житті, так і під час військового стану. Ми тепер всі усвідомлюємо, що психолог – це професія майбутнього і їх успішна діяльність – це запорука післявоєнної реабілітації, мирного майбуття та ментального здоров’я нації.

Ми бажаємо всім психологам України міцного здоров’я, наснаги та невичерпної енергії. Ваш внесок у формування здорової та щасливої суспільної психології надзвичайно важливий.

Зокрема, хочемо привітати усіх викладачів та студентів кафедри психології та педагогіки факультету здоров’я, психології, фізичної культури та спорту нашого університету. Ваша праця відіграє важливу роль у формуванні наших майбутніх фахівців та підготовці їх до вирішення складних завдань практичної психології. Дякуємо вам за ваші зусилля та бажаємо успіхів у подальшій роботі!

Відділ зв’язків з громадськістю